Wpis z mikrobloga

Panowie. Nigdy nie ćwiczyłem sportów walki typu np. boks, ale trochę ćwiczyłem, przy 180cm urosłem do tych 90kg, na bokserze za 1zł po 6 piwach w jakimś klubie walę 4p mniej od rekordu (obstawiam, że na trzeźwo byłby rekord), co z tego skoro, jak przed lustem walnę kontrolowany, lekki strzał w swoją szczękę to czuję to dosadnie... Jakby jakiś cios do mnie doszedł na 40% mojego ciosu to leżę na ziemii nieprzytomny.

Obstawiam, że wytrzymałości szczęki nie da się wyrobić, jeśli następuje scysja, lepiej walić po mordzie i jeśli oponent nie leży to uciekać, bo każdy strzał w moją szczękę spowoduje KO.
#mma
#boks
#bicie
  • 26
  • Odpowiedz
@tom1988: może zacznij od tego jak trzymać prawidłową gardę to wtedy nie padniesz po jednym strzale randoma bo Cię nie trafi w szczękę. Ponadto nawet jak nie będziesz gotowy na cios to wciąż masz spora szanse ze ten przypadkowy przeciwnik nie potrafi zadać ciosu i trafi w policzek, nos, czoło, oko. Bolesne ale nie odejmuje świadomości.
Inna sprawa, jeśli myślisz ze trzeba walnąć raz a dobrze z całej siły, to
  • Odpowiedz
@BojtaS: Kolego, ale Robbie Lawler - boks, kickboxing.
Jose Aldo - wg wiki to Capoeira ;)

@tom1988: W walce nie tak łatwo bokserowi skrócić dystans (mówimy o sytuacji, w której bokser jest świadomy tego, że jest walka, a nie ataku z partyzanta). Nie wspomnę już o kimś kto ćwiczy MMA - sposób w jaki go złapiesz może mieć duże znaczenie, czy przy tym swoim klinczu nie zarobisz po
  • Odpowiedz
@tom1988: Wg mnie zarówno boks/kickboxing może byc kryptonitem na dobre zapasy jak i odwrotnie. Temat jest zbyt mocno złożony żeby jednoznacznie odpowiedzieć. W samym boksie wyróżnia się kilka stylów bokserskich które nawzajem niwelują swoje przewagi. Poczytaj o tym tutaj:
http://www.forum.bokser.org/thread-868.html

#!$%@?ąc od tych styli faktycznie w ulicznej walce jest duża adrenalina i uderzenia są mniej techniczne i myślę, że zapaśnicy mają o tyle przewagę, że ciosy i ich unikanie mogą
  • Odpowiedz
@tom1988: Aha i najprościej na Twoje zagadnienie powiedzieć, że osoba nic nie trenująca kontra ktoś kto trenuje cokolwiek ma szanse jedynie na tzw. Lucky Punch :) W boksie uczysz się nie tylo ciosów ale tego żeby ręce po ciosach wracały do głowy czyli żebyś własnie nie dostał przypadkiem w szczękę ale faktycznie jak ktoś tylko markuje cios i robi wejście w nogi to na ziemii bokser jest już składany.

Dla
  • Odpowiedz
@Sztabowy: Lawler był all state.
Aldo używał capo w wieku 14 lat. W wieku 16 pojechał do Nova Uniao i zaczął startować w turniejach bjj. Więc po części masz rację, ale nadal uważam, że jego podstawowy styl to bjj.
  • Odpowiedz