Wpis z mikrobloga

Ej kawosze z mirko, jaka dobra Arabica do espresso do zaparznia w kawiarce? Lavazza i Dalmayar to są dobre kawy, czy czysty marketing?

Smak i inne parametry to tam uj, bardziej chodzi mi o jakość, ostatnio coraz więcej słyszy się o mykotoksynach w ziaranach kawy przy nieprawidłowej produkcji.

#kawatime #kawa
  • 18
@Vonsatch: musisz szukać mieszanki, albo singla z ziaren tylko fully washed - tam toksyn będzie najmniej. Większość dobrych polskich palarni podaje informacje, więc spokojnie coś wybierzesz.

@Swder: Johan & Nystrom jest spoko, ale w Polsce ceny mimo wszystko dosyć zaporowe.
@Swder: Kofi Brand, Audun, Coffee Proficiency. Ewentualnie Java, Karma (mikropalarnia z Krakowa) i pewnie coś jeszcze pominąłem. Nie jestem na bieżąco ze sceną w Polsce, bo przyjeżdżam tylko czasami ;) Nie ma sensu kupować w Polsce zagranicznych ziaren, bo nasze palarnie palą tej samej, albo lepszej jakości surowiec i to równie dobrze, a czasem lepiej. Kilka lat temu jeszcze była pustka na rynku, ale teraz nie ma co dopłacać do skandynawskich
@Swder: jeszcze jest warszawski Coffeelab, nie wiem jak ze sprzedażą detaliczną u nich teraz ale mają bardzo przystępne ceny :P Jest dużo sklepów, np. coffeedesk, które oferują ziarna z kilku palarni i można sobie popróbować.
@Swder: polecam ten styl życia. Ja się wykruszyłem z branży, bo praca baristy mnie finansowo nie zadowalała, a na coś lepszego akurat nie miałem widoków... Kiedyś mam nadzieję coś swojego otworzyć.
@Vonsatch: Na temat wpływu kawy na zdrowie wypowiadam się zazwyczaj dość ostrożnie, ponieważ jest to temat bardzo delikatny i wciąż niejednoznaczny. Generalnie, dobra kawa ma pozytywny wpływ na zdrowie. Ja piję jej dużo, podobnie jak inni bariści i raczej cieszymy się dobrym zdrowiem. Zalecam umiar - jeśli pijemy kawę i czujemy się po niej ok, to nie ma powodów do obaw. Natomiast, jeśli coś jest nie tak, to po prostu ograniczaj
Odpowiadając na Twoje poprzednie pytanie: najlepsza kawa i najwięcej informacji o niej znajduje się zawsze w palarni jakości specialty. Żadnych toksyn, żadnego badziewia, tylko najwyższa jakość. Przechowywanie to prosta sprawa: szczelnie zamknięta paczka, w suchym i ciemnym otoczeniu. Tyle wystarczy, żeby cieszyć się dobrym smakiem świeżych ziaren najwyższej jakości. Do kawiarki szukaj kaw palonych pod espresso z takich regionów jak Brazylia, Kolumbia, czy Kostaryka. Wszelkie wielki marki dostępne w markecie sobie odpuść,
@Vonsatch: Hej!
W aero dobrze zaparzysz każdą kawę, ta metoda wybacza najwięcej błędów i jest bardzo uniwersalna. Kawy z Kenii o wysokiej kwasowości potrafią smakować jak kompot z truskawek i rabarbaru, aero wyciąga podkreśla soczystość i owocowość!