Wpis z mikrobloga

@benzdriver: Chciałbym dyskutować na przykład na temat tego czy nie będzie on stał w warsztacie co drugi dzien, czy klamka się nie urwie pięknego poranka, czy żarówki się nie przepalają w ekspresowym tempie i czy działa hamulec tak jak trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@player11one: jezeli z gory zakladasz, ze w dwuletnim samochodzie wszystko zacznie sie psuc ( napisales, ze pojazd nie jest po dzwonie i lepieniu przez jakiegos paprocha ), to raczej kup sobie nowe auto. Bez stresu, z gwarancja, assistance i pelnym planem serwisowym.
Mowie serio. Skoro samochod to powazna sprawa w Twoim zyciu, po prostu kup fabrycznie nowy.
Albo zmien nastawienie ;)
@benzdriver: Mirku, ale przecież to całkiem normalne ze robi sie risercz przed zakupem, a nie tak wszystko na hurra bo mi się podoba. Gdybym kupował nowy to pewnie też bym chciał wczesniej się zorientować jakie są typowe usterki dla takiego i takiego modelu i na co uważać, chyba nic dziwnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@player11one: ok. Wiec moze tak: od kilku lat kazdy, nowy samochod ( bez wzgledu na marke, typ, wersje etc. ) powinien bezawaryjnie wytrzymac 3 lata lub okolo 100kkm.
Wiec mysle, ze golf '14 bedzie jezdzil ;)
Czym teraz jezdzisz?
@player11one: zgadzam sie. Mechanicznie mazda jest ok.
Golf juz raczej nie bedzie tak trwaly i niezawodny ( ale to ogolna tendencja, nie tylko vw ), ale za to bedzie przyjemniejszy w prowadzeniu, lepiej bedzie 'lezal' w reku. A po 2 - 3 latach po prostu go wymienisz na kolejne auto.
Takie sa czasy. Sam rekreacyjnie jezdze 25 letnim staruszkiem ( dosc krzepkim jeszcze jak na jego wiek ), ale raczej bez
@benzdriver: Prawda, niestety sól na polskich drogach nie była łaskawa dla blachy mazdy, sentyment mam jednak ogromny do niego.
NIESTETY zdaje sobie sprawe z tego, że samochody szybciej się zużywają i nawet nie licze ze golf pojeździ 14 lat, niestety trzeba się będzie przestawić na taki system, albo zainwestować w youngtimera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@player11one: nic Ci raczej nie odpadnie, z właścicielem serwisu też nie musisz się zaprzyjaźniać. tylko że to jest auto tak drętwe, że aż się smutno robi na myśl o dłuższej wycieczce. ja bym się prędzej kią cee'd zainteresował - poważnie. albo fordem focusem.
@player11one: Ogólnie każdy golf ( niezależnie od generacji ) to bardzo ok fura, jednak o silnikach TSI słyszy się coraz to więcej złych opinii ( czy to w skodzie, czy seacie, czy vw - nieważne ). Sam nie mam, nie jeździłem, więc powiem o doświadczeniach kolegów. Jeden ma octavię z 1.4TSI i sobie chwali ( brał nówkę, zrobił do dziś ok.150 tys km i jeździ ). Drugi handluje autami i twierdzi,
@player11one: mam Leona 1.4 TSI (122KM dokładniej) z zeszłego roku, a więc praktycznie to samo auto co chcesz kupić. Prawie 50k, 4 razy Europa przejechana w szerz i na prawdę nie ma na co narzekać, co najwyżej można się przyczepić na spalanie przy aucie doladowanym na maxa (4 dorośli o pełny bagażnik), ale to raczej norma. Jakbym miał jeszcze raz kupić to bym kupił, chociaż może pomyślałbym nad wersją 150 KM
@killerpizza: bo te starsze TSI są o dupe rozbić, a te nowsze (bodajże 2012+) są na prawdę dobre (pewnie kiepsko będzie z żywotnością po 200/250k km, ale do tego czasu OP już pewnie auto sprzeda :P).
@KrupnikPL: o, dzięki wielkie MIreczku. Myślę, że skok prawie 25% mocy przy takim autku i wieku mojego obecnego będzie i tak dość widoczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale prosta sprawa, do mocy łatwo się przyzwyczaić i zawsze będzie brakować. W Seacie jest też bliźniacze zawieszenie z golfa? Jak u Ciebie sie sprawuje?
W nowych VAGach cały czas jest ta fajna opcja z podłączeniem się komputerem samemu? Zawsze
@player11one: z zawieszeniem ci nie pomogę bo nie mieszkam w Polsce tylko w Hiszpanii i drogi raczej są dobre, także nie miałem gdzie dogłębnie go "przetestować". Komputerem też się pod moje auto nie podłączałem bo pracuję i uczę się na Seacie w Martorell, także jak sobie chciałem coś z ciekawości popróbować i popstrykać w komputerze to robiłem to w autach na produkcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@player11one: ja ledwo 18lvl i jak wyjeżdżałem ponad 9 lat temu to nie miałem dużo do gadania, ale teraz jestem wdzięczny rodzicom że się na to zdecydowali, głównie z powodu możliwości nauki. Ale jak w przyszłości znajdę jakąś ciekawą ofertę pracy w Polsce w moim zawodzie to chętnie wrócę (może nowy salon i ASO Seata zrobię? ( ͡° ͜ʖ ͡°))
W Seacie jest też bliźniacze zawieszenie z golfa? Jak u Ciebie sie sprawuje?


@player11one: jest bliźniacze. i uwierz mi, że jest słabe. o ile komfort jest jak cię mogę (jak nie ma dużo dziur albo poprzecznych nierówności to nawet dość przyzwoicie), o tyle z pewnością prowadzenia jest bieda. miałem okazję polatać swoim Golfem po torze Kielce na szkoleniu SJS, gdzie dowiedziałem się dlaczego w Golfie W OGÓLE nie można wyłączyć ESP.