Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam nowej myszki i potrzebuję porady. Gryzoń będzie do użytku codziennego, czyli kontroli komputera w różnych zadaniach, a także do gier, głównie #csgo i inne fpsy. Obecnie mam A4Tech XGame Opto Oscar X705 Extra Fire i jestem zadowolony, choć potrzebuję więcej przycisków na myszy.

Wymagania:
- duży rozmiar (musi być długa, bo mam duże dłonie)
- DPI zmieniane w locie
- szeroki zakres DPI
- minimum 3 przyciski dodatkowe

Zastanawiam się nad konstrukcjami Logitecha z serii G: G502 (odpowiednio długa), G600 (przyciski dodatkowe) i G303 (przyciski i podświetlenie), ale chętnie poczytam inne wypowiedzi.

#pcmasterrace #komputery #pc #peryferia #myszka #pytaniedoeksperta
  • 17
@feelbeats: ja też z tej x7 kiedyś korzystałem, przesiadłem się teraz na bloody V8M, #!$%@? w sensory itd. gram, bo gram. Bardziej przeszkadza mi to, że często mam ping 80-90 niż to, że myszkę z #!$%@? sensorem. Wybrałem moją pod względem średniej wielkości, nie żałuję, bo fajnie mi się na niej gra. Miała być do 100zł i miała mieć kabel opleciony sznurkiem. Jak ci nie zależy na nie wiadomo czym obczaj
@riseno: obczaję jeśli znajdę w jakimś sklepie, wygląda całkiem ciekawie. Zależy mi na przyciskach, bo możliwość zbindowania różnych konfiguracji klawiszy pod konkretny przycisk jest zwyczajnie wygodna. Poza tym w RPGi i MOBY też zdarza mi się grać, tutaj wymieniłem FPSy, bo jest ich najwięcej.
@Ventura: nie wiem czy jest sens zmiany z X7 na Bloody, skoro to praktycznie ta sama mysz, tylko z jednym przyciskiem więcej.
@feelbeats: no ja tam dałem tanią możliwość wyboru, bo ja do każdego grania potrzebuję kółeczka i dwóch przycisków na kciuku. Jestem z tych co wolą wydać 100zł na mysz, a w porównaniu do logitechów mieć do 200zł w kieszeni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do fpsow super. Duża. Plaska. Symetryczna. 4 dodatkowe przyciski. DPI do 6 tysięcy z możliwością zwiększenia do 11. Zmiana DPI na locie.
@feelbeats: Mam G502 i jest genialna, a również mam wielkie graby. G502 to myszka optyczna nie laserowa więc oferuje większą precyzję(przynajmniej na papierze) ale jest bardziej wymagająca jeśli chodzi o podłoże.