Wpis z mikrobloga

Dobra mirki, temat był zapewne poruszany już z 500 razy, ale zapytam osobiście jeszcze raz, wymieniać olej z filtrem teraz czy na początku sezonu, akumulatora nie wyjmuję, wolę kilka razy w zimie przepalić motur. I co z resztą płynów, co ile m/w wymieniać płyn chłodniczy. Moto stoi w ogrzewanym garażu.
#motocykle #mechanika #kiciochpyta
  • 13
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: Pytanie o olej to temat rzeka i gdyby to było forum motocyklowe to pewnie kłótnia gwarantowana :D

Wymień teraz jak w cieple stoi, wymień na wiosnę. Są argumenty za każdą z opcji.
Nie przepalaj - chyba, że do zagrzania i włączenia wentylatora. Nadal niezdrowo.
Płyn wymieniaj co ile każe serwisówka.
  • Odpowiedz
@Stitch: Co to za różnica czy wtrysk czy gaźnik bo w sumie pierwszy raz słyszę ta teorie? Sam mam moto z gazniorem i tez jestem zwolennikiem przepalania w zimę żeby posłuchać sprzęt. Moto stoi tez podpięte pod prostownik całą zimę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mis_Yogi: wtrysku nie ma sensu, bo musi sie zagrzac. odpalanie, go co chwile mu szkodzi. bo we wtrysku nie zostaje paliwo, a w gaznikach owszem i dlatego sie je przepala :). zresztą było to juz miliony razy tłumaczone :p
  • Odpowiedz
@Stitch: Tyle ze w silniku gaznikowym spuszcza się paliwo na zimę z komór plywakowych, bo nie zdrowym jest żeby paliwo w nich stało przez parę miesięcy. Ja poprostu odpalam motocykl raz na 3 tygodnie, daje mu pochodzić aż ze 3 razy się wentylator włączy i potem dzięki temu nie mam problemu z odpaleniem motocykla po zimie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mis_Yogi: i widzisz. dlatego jesli ktos nie spuszcza paliwa powinno sie przepalac. tylko dlatego sie to robi w gaznikach, a wtrysku sie nie powinno do zagrzania wentylatora, bo silnik powinien sie podczas jazdy zagrzewac, a nie postoju. przypominam, ze ciecz chlodzaca osiąga temperature pracy po jakis 5 minutach w motocyklu. olej niestety duzo dluzej :) i to jest niezdrowe. silnik goracy, olej nie ma temperatury roboczej i jest gaszony.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mis_Yogi: nie musi :) zreszta jesli masz wykształcenie w tym kierunku to powinienes wiedzieć ;) a jak chcesz bardziej fachowo to w guglu pelno info
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: @Stitch: @Mis_Yogi: Ja przepalam motocykl raz na 2-3 tygodnie (Honda CBR 1100XX na Gaźnikach) ... rozgrzewam go do temperatury roboczej( a potem pozostawiam na kilka minut na obrotach jałowych oczywiście Power Commander na fabrycznej mapie. Cała procedura trwa około 20-30 minut. Jak mnie nie ma w domu to ojciec odpala i zostawia na jałowych około 15 minut... W zależności od gaźnika Długotrwały kontakt membran z paliwem (tym samym)
  • Odpowiedz