Wpis z mikrobloga

@bartixon: Ja kupilem w fiellmanie takie szkla z tym wlasnie filtrem (nie wiem na ile jest to kwestia tego filtru, ale pomogło), wczesniej mialem problem z pieczeniem i bólem oczu. Od kiedy nosze te okulary w pracy to nie mam juz problemów z przesuszonymi i bolącymi oczami (wczesniej nie nosilem okularów) Tanie te szkła nie są, prawie 600zł za parę tam kosztują. W innych miejscach można kupić juz od 400.
  • Odpowiedz
Tak jak napisano powyżej przede wszystkim rób przerwy i odpowiednie cykle pracy aby wzrok mógł odpocząć od skupiania się na ekranie monitora. Jeżeli natomiast po całym dniu czujesz, że nadal oczy są „zmęczone” i ogólnie nie jest zbyt fajnie, to spróbuj użyć jakichś kropli z chlorowodorkiem tetryzoliny (np. bardzo dobry preparat starazolin).
  • Odpowiedz
@bartixon: Bardzo dobre efekty dają dostępne aktualnie powłoki blokujące niebieskie światło (Blue Control, Blue UV itp). Przed tym wizyta u okulisty lub optometrysty w celu sprawdzenia możliwej korekcji do bliży. Co ważne, okulary z typowa powłoką antyrefleksyjną nie będą mocno przydatne.
  • Odpowiedz
@bartixon: jedynie normalny monitor np. Eizo może Ci zapewnić komfortowe warunki pracy. Żadne okulary, krople i tym podobne sprawy. Do pracy w nocy jeszcze przyda się flux.
  • Odpowiedz