Wpis z mikrobloga

#rajdy24: M-Sport – Østberg i Camilli w programie na 2016

Niemałe zaskoczenie wywołała decyzja M-Sportu w sprawie składu na przyszły sezon. O ile Mads Østberg był spodziewanym się kierowcą, to zaskoczeniem jest Eric Camilli, który zadebiutuje w samochodzie klasy WRC.

Naprawdę czekam na nadchodzący sezon i jesteśmy zaszczyceni tym, że z powrotem wracamy do M-Sport –mówi Østberg. – Ford Fiesta RS WRC stworzył dużą część mojej kariery i to miłe uczucie być z powrotem w zespole, w którym osiągnęliśmy wiele sukcesów w przeszłości.

– Mam wrażenie, że moja jazda poprawia się w ostatnim czasie, a planem jest kontynuować to w przyszłym roku. Chcę dokonać kolejną poprawę prędkości, walczyć częściej o podium i myślę, że również wygrana jest w zasięgu.

Camilli startował przez cztery sezony „ośką”, w ostatnim biorąc udział w WRC-2 Fordem Fiestą R5. Francuz zakończył zmagania na dziesiątej pozycji.– To dla mnie niesamowita okazja, aby dołączyć do M-Sportu w 2016 roku i nie mogę się już doczekać. Mamy swój pierwszy trening w tym tygodniu i nie mogę doczekać się poznania samochodu oraz zespołu.

– Mam za sobą tylko kilka startów w WRC i jestem bardzo szczęśliwy, że dostałem tę szansę. Malcolm jest wielką częścią świata WRC i jego pewność siebie oraz wiara wiele znaczą, to wyjątkowe. Priorytetem na przyszły sezon będzie odkryć poziom, w którym można konkurować ssamochodem WRC, a także nauka Fiesty RS WRC. Wiem, że będzie szybko – szybciej niż w czymkolwiek wcześniej – będę musiał uczyć się krok po kroku i ciężko pracować, aby poprawić każdy aspekt, by stać się światowej klasy kierowcą.


#wrc #rajdy #motoryzacja
Pobierz gabrally - #rajdy24: M-Sport – Østberg i Camilli w programie na 2016

Niemałe zasko...
źródło: comment_wnmCHTsaDtMrw3uRFlCHSokuvQSoeU9O.jpg
  • 4
@marsellus1: Nie chyba, a na pewno. Przecież Malcolm nie jest glupi, gdyby chciał pewne punkty to by zostawił Evansa, gdyby liczył na spektakularne wyniki (z pewnym ryzykiem), wziąłby RK. A tak wziął młodego z walizką, który niczego poza nią nie gwarantuje...