Wpis z mikrobloga

Jakiś sprawdzony podręcznik do nauki gry na gitarze? Ale taki bez tabulatur itd, tylko taki jak w szkole muzycznej - z nutami,
Wszędzie gdzie szukam, to tabulatury...
Szukam ćwiczeń od podstaw, dla cierpliwych.
#gitara
  • 22
@dhMichu: samej gry z tabow. jak idziesz na dyrygenture to masz też inne zajęcia niż machanie kijaszkiem. dla mnie to trochę zabranianie używania kalkulatora na lekcjach matematyki. Wiesz jak to zrobić bez ale po co się męczyć.
@jakosdajerade: widziałeś Ty w życiu gitarę? masz w ogóle coś wspólnego z muzyką? jakie #!$%@? pojedyncze nutki? na gitarze uczysz się grać chwytami/akordami. znasz teorie muzyki na tyle, żeby widząc pojedyncza linie melodyczna rozpisać ja w odpowiedniej tonacji a potem przełożyć to na 6 strunowa gitarę? w ogóle jakikolwiek zapis nutowy przełożyć na gitarę? lol... pojedyncze nutki... lol #!$%@?...
@Mysiunia_: Przecież tabulatury są właśnie jak kalkulatory - nie uczą ^^
To tak jakbyś utwory na pianino rozpisywała na 1,2,3,4 i podpisała każdy klawisz na pianinie... I tylko wciskała 13,18,11 klawisz po kolei...
@stworzak: taki zapis liczbowy o wiele trudniej byłoby czytać. oczywiście życzę powodzenia. zwyczajnie się zdziwiłam ze samej gry uczą tylko z nut. wydaje mi się to dość trudne i na pewno w którymś momencie ogólnie tego uczą ale nie na poziomie początkującego tak jak Ty piszesz ze jesteś i tego od razu chcesz się uczyć to jest dla mnie zwyczajnie dziwne.
@Mysiunia_: Zrozum, że nie masz racji. Nauki gry na instrumencie uczą w Szkole Muzycznej. Na każdym instrumencie uczą poprzez nuty. Na gitarze to się chyba ewentualnie wspomina o tabulaturach.
Łatwiej nie znaczy lepiej. Więc jeśli tabulatury POMIJAJĄ naukę nut, których znajomość jest PODSTAWĄ do umiejętności GRY na instrumencie, to na 100% nie są lepsze.
@stworzak: a ok. nie byłam pewna czy niektóre instrumenty nie mają pomocniczego zapisu tak jak właśnie gitara taby i czy tego nie uczą. Skoro mówisz ze tylko nuty to wierzę. dzięki( ͡° ͜ʖ ͡°)
nigdzie przecież nie napisałam ze tak nie jest tylko ze to trudne i dziwne dla mnie.
@jakosdajerade: Dzięki wielkie, różowy grający zatwierdził książkę - zamówione!

@Mysiunia_: Analogicznie: Polacy w Anglii rozmawiają po angielsku i nie znają gramatyki, a ludzie z automatyczną skrzynią biegów jeżdża po ulicach i tak to właśnie jest z tabulaturami.