Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #medycyna #elektronika
Poszukuję dla taty ciśnieniomierza naramiennego w cenie maksymalnie do 150zł. Musi być dokładny i prosty w użyciu. Używał wcześniej nadgarstkowego z marketu, ale mam pewnie obawy że ten ciśnieniomierz okłamywał. Tato miał zawał serca i myślę że trzeba czymś porządnym prowadzić dzienniczek ciśnienia.

Przejrzałem Allegro i widzę spory wybór już od kwoty ~70zł. Jednak te marki nic mi konkretnego nie mówią. Na co trzeba zwracać uwagę przy kupnie takiego urządzenia i jakie marki polecicie?
  • 10
@eragonn14: właśnie po analizie wyników google przypadł mi do gustu Omron (ten model z 2014r. ze względu na większą opaskę). Co sądzisz na temat firmy Microlife? Ma delikatnie droższy ciśnieniomierz ale jest od razu z etui i zasilaniem sieciowym
@hamartoma: w zamierzchłych czasach tak robił, ale to była czynność bardzo znienawidzona. Jeśli chce mieć elektroniczny, elektronicznym sprawdzali mu ciśnienie w szpitalu i taki polecają. To nie chcę tacie sprawić przykrości,
@MrAnielski: z doświadczenia wiem,że jakiekolwiek mierzenie nadgarstkowym nie ma sensu, jeśli się przesiądziesz na naramienny to już się poczujesz jakbyś wsiadł do mercedesa. Ja bym brał najtańszy naramienny.