Wpis z mikrobloga

Z racji promocji na steamie, wczoraj wieczorem kupiłem E:D - a dziś już ponad 10h przegrane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy jakiej kasie warto kupić nowy statek? Na razie hajs na bieżąco pakowałem w Sidewindera, ale teraz wpadlo 700k creditsow i kusi by spróbować czegoś większego. Czy z tym już warto próbować Cobry albo Vipera? Czy maksować to co mam, ew. kupić Eagla?
#elitedangerous
  • 7
@maciakowy: Cobra jest najbardziej uniwersalnym statkiem na start, potem ewentualnie Asp. Chociaż po przesiadce z Cobry brakowało mi zwrotności i prędkości. Viper jest dobry do walki.
@maciakowy: Jeśli celujesz w bounty hunting to Viper. W niego można pakować kasę bez końca :D Jak dobrze ogarniesz wsparcie policji to i Anacondy będziesz kasować. Potem przejście na Vulture i nic Ci nie stanie na przeszkodzie.
Cobra jest dobra do przemytu, bo jest szybka i ma rozsądną ładowność. Da również radę się samodzielnie obronić w razie przechwycenia, czego nie powiem o Adderze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@tage: @ultek: No właśnie pytanie o to co to znaczy sensowne części ;) Bo już trochę wyposażenia C i B = cena ponad 1.5mln

@Kowal04: W takim razie pewnie jutro jeszcze chwile pokręcę się i kupie Vipera. Chociaż prędkości Cobry kusi - chyba można by uciec od wszystkiego :D Ogólnie, po tym jak w jakieś 0.5h zajebistej zabawy zarobilem 700k bounty hunting stał się bardzo atrakcyjny ( ͡°
@maciakowy:

compared to the multi-role Cobra Mk III, it has the same weapons capacity, slightly stronger shields per shield class, slightly weaker hull, marginally slower turn rate, much faster strafe speed, faster speed under normal thrust and slower speed under boost.


Co do prędkości. Zauważ, że w normalnym locie Viper jest szybszy o 40 m/s, dopiero boost sprawia, że Cobra jest szybsza, a z niego nie da się ciągle korzystać.