Wpis z mikrobloga

Część 2 mojego problemu z wifi.

#pytaniedoeksperta #sieci #pytanie

W skrócie. Mam bardzo dużą prędkość internetu (64Mb) jednak na moim komputerze stacjonarnym/laptopie mam max 5Mb

Tak więc w poprzedni weekend zrobiłam testy które wykazały że po prostu jest zbyt duża odległość od routera.

To znaczy - router jest na 1 piętrze w rogu a ja mam swój pokój dokładnie po przeciwnej stronie domu na parterze.

Czy jest coś co można zrobić? Raczej przestawienie routera nie wchodzi w grę ale jeśli powiecie mi że tak - najtańszym kosztem da sie załatwić pokombinuje. Są jakieś wzmacniacze sygnału? Jak to działa?

Szukam jakiś najtanszych rozwiązań tego problemu.

Wołam @husky83 - ostatnio mi bardzo pomógł.
  • 43
  • Odpowiedz
Ten repeater wpina się do gniazdka obok routera czy w przestrzeni gdzie chcesz mieć lepsze wifi?


@Rachel_: Teraz zastanów się czy pomogłoby ci postawienie drugiego routera obok tamtego routera, czy drugiego routera u ciebie w pokoju i usuń to pytanie póki nikt inny nie widział.
  • Odpowiedz
@Stragan: No nie no przecież coś takiego mogłoby być podłączone do routera co zwiększałoby jego moc.

Poza tym żadne pytanie nie jest głupie. I nie można nikogo karać za niewiedze - dopóki chce naprawić te niedopatrzenie i nauczyć sie. : )
  • Odpowiedz
@Rachel_: Gdzieś w połowie drogi najlepiej. Służy to ustrojstwo do wzmocnienia sygnału Wifi.

O powerline, proponowanym przez @sanczoklep nawet nie myśl. Nie dość, że droższy od repeatera, to jeszcze masz dom, a nie mieszkanie, więc pewnie w domu 3 fazy, a powerline musi pracować na jednej fazie. Pomijając szczegóły techniczne - pewnie trzebaby grzebać przy skrzynce bezpieczników, żeby poprawnie działało.
Drugi problem z powerlinem - nadal jest to rozwiązanie
  • Odpowiedz
@Rachel_: Do tego jeszcze pytnie: czy router masz dwuzakresowy (2,4 i 5 GHz) czy jednozakresowy (tylko 2,4 GHz). Częstotliwość 5 GHz gorzej się rozchodzi, zwłaszcza, jak są ściany. Jak korzystasz z 5GHz, to przesiądź się na 2,4 i będzie lepiej.
  • Odpowiedz
@Rachel_: Tak jak inni mówili. Lecz czasami trudno złapać dobrego ripitera. Jak co to możesz postawić sobie gdzies jeszcze inny router z funkcją Bridge. Polecam mam sprawdzone i działa.
  • Odpowiedz
@husky83: Nie jest za słaby. Na moim routerze mogę ustawić moc od 1 do 251mW. Teraz chodzi na 100 i mam w moim pokoju 4 kreski, jak ustawię moc na większą, w pobliżu 180-200mW zasięg spada do 2 kresek i co chwilę rozłącza. Jest za dużo ścian, a za duża moc powoduje tylko większe zakłócenia. Musiałaby mieć moc kuchenki mikrofalowej żeby przesłać wifi z jednego końca domu na drugi pokonując
  • Odpowiedz