Wpis z mikrobloga

#szczecin #zachodniopomorskie #odpoczynek #turystyka
Witam was, dawni i nowi znajomi. Jako, że mam dosyć ciężkiej pracy postanowiłem, że wyjeżdżam na odpoczynek/zakupy. Celem jest Szczecin. Pytania jakie mam to:
1. Czy szczecin jest bezpieczny wieczorami?
2. Jakie restauracje polecacie?
3. Gdzie na zakupy? Czy galeria galaxy to dobre miejsce?
4. Czy są jakieś lokalne targowiska?
5. Ozdoby i oświetlenie choinkowe/bożonarodzeniowe - gdzie tanio?.
6. Kultura - co warto zobaczyć i zwiedzić, by pokazać mojej narzeczonej Polską historię/kulturę? (nie jest Polką, to druga wizyta w naszym kraju)

Właśnie kładę się spać, więc na pytania odpowiem jutro.
Liczę, że pomożecie :-)

Pozdrawiam serdecznie.
Zmęczony człek, co wiele lat tu bawi.
  • 10
@donleone: 1. I tak i nie. W centrum duzo patoli i zaczepiaja czasami, ale raczej niegrozni.
2. nie chadzam zbytnio, ale na deptaku cos znajdziesz, albo bombaj
3. galaxy/kaskada
4. manhattan na niebuszewie
5. pewnie wlasnie patrz punkt 4
6. waly chrobrego, bulwary, stare miasto, park kasprowicza
@donleone:
1. Jeśli dowiesz się, gdzie nie chodzić, to krzywda raczej Ci się nie stanie. Biega trochę patusów, ale z roku na rok jest raczej bezpieczniej.
2. Jest tego trochę. Harnaś, Wyszak, Nowy Browar, Mekong ( ͡° ͜ʖ ͡°), bułka z frytkami w Rabie, Na językach, Paul's Fantasia. Zależy jaką kuchnie preferujesz.
3: A czego szukasz. Jeśli ubrania, to chyba lepiej wyposażona jest Kaskada, elektronika, to do
@donleone:

1. Tak, o ile nie będziesz zwiedzał Niebuszewa/okolic Pocztowej
2. Bistro Na Językach, Krowa na Deptaku, Czeski Film (piwo), Bombaj, na rynku siennym jest też kilka nowych ciekawych restauracji (japońska i tajska)
3. imho Kaskada > Galaxy
4. Rynek Pogodno to chyba najsympatyczniejsze targowisko, przy okazji można zwiedzić tę niezwykle urokliwą dzielnicę
5. pewnie supermarkety/targowiska, jak coledzy wyżej napisali
6. Tutaj się trochę rozpiszę ( ͡° ͜ʖ ͡
@donleone: osobiście polecam - exp bar (ładne miejsce z dobrym piwem i grami planszowymi), warto wejść wjechać na radison (restauracja na najwyższym punkcie w Szczecinie, centralnie obok galaxy, ładne widoki), najlepszy kebab to na krzywoustego (only kebab).
@donleone:
1. Generalnie bezpieczny. Mieszkam na Niebuszewie, czesto wracam po nocach i jest spokoj. Zdecydowanie czuje sie bezpieczniej niz w innych miastach w PL.
2. Oprocz poleconych przez osoby wyzej na uwage zasluguje jeszcze Kuznia na ul. Slaskiej. Ale Nowy Browar to cos, co sie rzadko spotyka - knajpa na wzor niemiecki, jest golonka, wursty, piwo warzone na miejscu i naprawde przyzwoite ceny.
3. Kaskada/Galaxy to generalnie taki sam asortyment jak
@donleone: 1. IMO jest bezpieczny i po prostu jak w każdym większym mieście można trafić na patusy. Ja byłem w tym roku w niby najniebezpieczniejszym mieście Francji i żadnych incydentów nie miałem. ;)
2. Mała Tumska i Pasja Fabryka Smaku jeśli chcesz zabrać różowego na romantyczną kolację. Nowy Browar jak chcesz dobre piwo i dobre jedzenie w dobrej cenie. Czeski Film jeśli chcesz spróbować ciekawych piw w niebanalnym wystroju i klimacie.
@Perlo:
@Abovd:
@kocham_jeze:
@KarmelowyJeremiasz:
@crouch3r:
@Krupier:
@Pommernstellung:

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wczoraj dotarłem i zatrzymałem się w centrum. Właśnie piję dobrego drinka i jestem po dziennym odpoczynku i zakupach w galerii. Zjadłem przepyszne danie w miejscu zwanym "karczma pod kogutem" i musze przyznać, że było to świetne.
Plam na jutro to odwiedzenie lokalnego marketu/targowiska. Czy macie chłopaki możliwość podać adres gdzie znajdę te wszystkie cuda,