Wpis z mikrobloga

Słów kilka o naszym rasistowsko-faszystowskim kraju. Moja koleżanka jest lektorką języka polskiego na UAM. Mamy studentów z Turcji m. in. na tzw. Premedzie. Studenci ci muszą uczęszczać na lektorat z polskiego. No i panowie stwierdzili, że nie chcą być w jednej grupie dziekańskiej z kobietami z racji wyznania. Co zrobili lektorzy? Powiedzieli, że grupy zostaną jak są, obecność będzie sprawdzana jak jest, a jak panowie nie będą chodzić to będą mieli wpisywane nieobecności i niezaliczony lektorat. Teraz panowie muzułmanie już pół semestru drepczą za paniami na lektorat. Profit? Oczywiście.

#islam #polska #muzulmanie #coolstory #uam
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Idę o zakład, że do końca semestru przynajmniej niektórzy z tych Turków zaliczą którąś z koleżanek, z którymi nie chcieli mieć zajęć.
  • Odpowiedz
@toffik21: W Turcji de iure obowiązuje prawo analogiczne do krajów zachodnich. Nic mi o tym nie wiadomo, żeby jakikolwiek uniwerek tworzył tam osobne grupy dla mężczyzn i dla kobiet i nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Szczerze mówiąc to sądzę, że @fiziaa się pomyliła i to jacyś Arabowie, zwłaszcza, że oni już od dekad tłumnie przybywają do Polski łapiąc medyczne wykształcenie (w Lublinie np. od zawsze ich
  • Odpowiedz
@iedrzei: rzadko kiedy, już prędzej Marokańczycy. Większość Turków, których poznałem generalnie jest raczej mało religijna. Zależy jeszcze skąd przyjechali - im większe zadupie, tym najczęściej bardziej "tradycyjni".
  • Odpowiedz
@catkarol: jeszcze do niedawna w Turcji na uniwersytecie był zakaz(!) chodzenia z zasłonięta twarzą. teraz to się zmienia dość szybko, ale w żadnym przypadku nie ma mowy o oddzielnych grupach
  • Odpowiedz
@chaberr: Turcja nie naley do krajów muslimskich. Turcja od 95 lat jest krajem świeckim, w którym większość wyznaniową stanowią muzułmanie. Przez te 95 lat wielu starało się, żeby ten stan zmienić, ale póki co żadnemu się nie udało.

A w kwestii nieobchodzących ramadanu Turków w Niemczech: są też tacy, którzy w Turcji byli laiccy, a wyjechali na zachód i stali się przykładnymi muzułmanami. Coś a'la Polonia w Stanach Zjednoczonych i
  • Odpowiedz
W ich stolicy nie zobaczy się kobiety w burce!!

@chaberr: oj zobaczysz, zobaczysz. Nie jest ich wiele, powiedziałbym że 5-10%, ale jednak rzucają się czasami w oczy. Nawet udało mi się zobaczyć kilka kąpiących się w "pełnym" stroju kąpielowym ;). Komicznie to wygląda ;).

Większość nie obchodzi nawet ramadanu...

@chaberr: i znowu się nie zgodzę. Może ci w Niemczech nie obchodzą, ale w Turcji jest inaczej. Ja mieszkałem
  • Odpowiedz
Nie jest ich wiele, powiedziałbym że 5-10%,


@Kaczorra: Skrajne przypadki. Porównaj to obywateli innych krajów - chociażby Egiptu czy Tunezji. Na ich plaży wszystkie kobiet są ubrane...
  • Odpowiedz