Wpis z mikrobloga

Jestem za ogólnym dostępem do broni, ale... no jest jedno ale. Póki co, problemu z bronią (strzelaniny etc.) nie ma, ponieważ trzeba się trochę nauganiać za jej zdobyciem. Nie wyobrażam sobie raczej typowego Seby z czarno prochowcem w dłoni. Gdyby każdy Polak, miał dostęp do broni, prawdopodobnież też i znalazłaby się w rękach skrajnej, polskiej patologii. Znając mentalność zdesperowanych życiem sebixów, nosiliby w majtkach gnaty, dopiero odkrywając modę, którą już ma za sobą przeważnie czarna społeczność USA. Nie jestem do końca przekonany czy przed użyciem broni, powstrzymywałaby ich świadomość, że osoba naprzeciwko też może mieć broń... eh.

Jakieś sugestie w jaki sposób mogę zamknąć tę kwestię? Jak rozwiać moje wątpliwości Mirki? Jest jakieś państwo w którym dopiero po czasie dali ludziom dostęp do broni? Krajów, typu USA, nie biorę pod uwagę, bo tutaj to raczej kwestia tego, że oni, praktycznie wychowali się od pokoleń z bronią pod poduszką.

#bron #strzelectwo #przemyslenia
  • 10
@Niewierny_Mops: szczerze mówiąc też mam obawy, czy polacy są gotowi na broń. Za duży odsetek patologii u nas jest. Z drugiej strony sytuacja na arenie międzynarodowej jest coraz bardziej napięta i jak nie daj Boże rozpęta się jakaś wojna to co z nami będzie?:(
@Niewierny_Mops: Może na początku patologia by się podniecają bronią. Z czasem by to zpowszednialo. Przestępstwa statystycznie nie są popełniane z legalnej broni, zbyt łatwo zidentyfikować sprawcę. Po za tym broń palna nie ma magicznych właściwości, jeśli ktoś chce skrzywdzić drugiego sebixa albo człowieka to teraz ma ku temu narzędzia i jakoś się problemu nie zrobi z nieregulowanego obrotu siekierami albo łukami. Nie liczyłem na przezucenie się patologii na broń nawet nielegalnej
@Niewierny_Mops: dostęp do broni taki jej jest teraz w Polsce jest ok. Kto chce mieć pozwolenie to je zrobi. Spore koszty, badania psychologiczne i wywiad dzielnicowego odstraszają Sebastianów. Przydałoby się jedynie jakoś uregulować możliwość jej użycia w obronie życia swojego /najbliższych
Jakieś s


@Niewierny_Mops:
Rzecz nie w tym, aby każdy miał równy dostęp, a tylko odpowiedzialni i uczciwi.

'Ogólny dostęp do broni jest skrajny'(1), jak i 'całkowite rozbrojenie obywateli jest skrajne'(2).
W większości przypadków skrajności skutkują niepożądanym efektem.
(1) Broń wpadnie w niepowołane ręce
(2) Zamach na wolność; hoplofobia; bezradny naród w obliczu zagrożeń konfliktami zbrojnymi; bezradność obywateli w przypadku napadu, zamachu itd.

Rozwiązaniem jest licencja na broń, gdzie wydawanie takowych byłoby