Wpis z mikrobloga

Szybkie przemyślenia po ~2 tygodniach użytkowania #windowsphone i #lumia930

System:
- ładnie, estetycznie, bez zacinek...
- ...ale na sklepowej lumii 435 zacinki już były ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- reporty doręczenia smsów w formie smsa od operatora - serio?
- po uruchomieniu radia nie ma info na pasku powiadomień, stacje zapisuje jako częstotliwości
- wg mnie chaos w ustawieniach
- androidowe wersje apek działają IMO lepiej
- wykopowa apka słaba, a Tylko Mirko to... tylko mirko ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- czekam na WP10

Telefon:
- piękny () ale to kwestia gustu
- przyzwoite zdjęcia + RAWy (mój główny czynnik wyboru)
- ekran świetny (no, prawie)
- wszystko co do tej pory na nim używałem śmiga bez zadyszki
- a IE tak śmiga, że po dłuższej chwili dół telefonu jest wyraźnie ciepły ( ͡° ͜ʖ ͡°) a bateria znika bardzo szybko
- w ogóle bateria znika szybko, moje spokojnie użytkowanie to pewny cały dzień, z obawami 48h
- grzeje się
- niby zwykło zwać się go flagowcem, ale bolą niedoróbki takie jak luźne przyciski głośności, szarości wpadające w fiolet (znane jako purple tint), miganie ekranu, dziwne zachowania w aparacie na wysokich czułościach (też fiolety), podobno to kwestia softu, czekam więc na 10, byle do lutego, chociaż jestem świadomy, że telefon nie jest już pierwszej świeżości

Piszę to z perspektywy osoby, która przez ostatnie 4 lata użytkowała androida. Przejście jest ciężkie, ale zobaczymy jak to się rozwinie.
Bez spiny.
Pozdrawiam.
  • 22
- wg mnie chaos w ustawieniach


@JezelyPanPozwoly: Nie tylko wg ciebie, generalnie któryś update rozwiązuje ten problem ale chyba nie wszystkie telefony go dostają, sądzę że na moją 635 prędzej będzie dostępny WP10 niż ten update
@JezelyPanPozwoly: Do wad dodałbym jeszcze od siebie smużenie ekranu podczas przewijania. Szczególnie widać to na tekście. Ale ogólnie ekran jest przepiękny :) Co do grzania się to zgadzam się z Tobą, ale zauważyłem, że niektóre strony szczególnie lubią dorzucić do pieca. Podejrzewam, że to jakieś javascripty tak męczą IE. Jeśli chodzi o baterię, to jak się używa tylko maila, sprawdzanie pogody, sms i nie siedzi długo na necie to nawet 3
@marcin_k: patrz, zapomniałem dodać. Widać na tekście i na odcieniach szarości, np w kontaktach jak nie ma się ustawionego kolorowego avatara, im słabsze podświetlenie tym efekt bardziej widoczny, załączam filmik - powolne wygaszanie z przejściami po fioletach.
i jeszcze - brak glance screen - od momentu kiedy dowiedziałem się co to jest i jak działa na innych telefonach :D

Jeśli chodzi o baterię, to jak się używa tylko maila, sprawdzanie pogody,
Jak to robisz?


@JezelyPanPozwoly: Może sekret jest w tym, że praktycznie ciągle mam wifi (w pracy i w domu), a wiadomo jak net z sieci komórkowej potrafi zeżreć baterie. Np dzisiaj tel odłączyłem od ładowarki o 7-dmej, neta aktywnie używałem może z 5 min w sumie (trochę czytania newsów) i w tym momencie bateria ma 82%.