Wpis z mikrobloga

Nie powiem, ostatnimi czasy, głównie dzięki zachwyconym Wykopowiczom, skłaniałem się ku zakupieniu #redminote2 . Wow, taki fon, za taką cenę!

Na szczęście poczytałem na forach działy z problemami technicznymi- #miui to dalej zabugowany szrot.

Samoistne wyłączanie się/restarty podczas spoczynku, problemy z mikrofonem (prawdopodobnie wina softu), szwankujące WiFi, i wiele innych.

Posiadacze tego cuda, nadal łudzicie się, że ta firma niedługo naprawi soft? Łudźcie się dalej, tak jak ja to robiłem w przypadku Redmi 1 i masą bugów, które chyba do dziś nie zostały naprawione (a część występowała od chwili premiery sprzętu).

Byłem nawet w beta-teamie na oficjalnym forum Xiaomi. Od wielu aktualizacji nie widać było poprawy bugów, zamiast tego jakieś pierdoły, pokroju dodania nowego bloatware'u, który zamulał telefon czy poprawy czegoś co przecież działało. Napisałem grzecznie o starych i uprzykrzających życie bugach. Zostałem wyrzucony z beta-teamu XD

#xiaomi #chinskiecuda
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wielooczek: plusem xiaomi jest przede wszystkim cena. po tygodniu użytkowania redmi note 2 stwierdzam, że większość problemów opisanych na forum wynika z błędnych ustawień albo nieprawidłowo wgranego romu. osobiście doświadczam jednego małego problemu z powiadomieniami jednaj aplikacji na wifi przy uśpionym urządzeniu - podobno nie tylko chińczykom zdarzają się takie cuda. a wracając do pierwszego zdania - gdyby w tej samej cenie móc mieć 2 podobne sprzęty: od Xiaomi i
  • Odpowiedz
@wielooczek: a jakies sensowne zarzuty?
Bo poki co to miales budzetowca ktory byl mocno srednich stanow konstrukcja, obecnie 2 letnia.
Przeczytales na forum kilka watkow.
I wrzucasz wszystkie telefony xioami + soft do work z napisem "crap jak c--j".
Gdy tymczasem pewnie polowa mirkow spod znaku #cebuladeals i #aliexpress ma ten telefon (powinni go nazwac wykopcebulaphone) i nie widze tu nigdzie jakis strasznych krzykow nie kupujcie
  • Odpowiedz
Bo poki co to miales budzetowca ktory byl mocno srednich stanow konstrukcja, obecnie 2 letnia.


@PurpleHaze: No ciężko, żeby dwuletni telefon miał nowszą konstrukcję XD

Ale wiesz co? Za dwa lata z Redmi Note 2 będzie podobnie. I zapewne wciąż część bugów pozostanie od premiery ( ͡°
  • Odpowiedz
@wielooczek: mam redmi note 2 od miesiąca. Zero restartów, zdarzyło że raz się przyciął na sekundę ale zawaliłem go aplikacjami. Uruchamia gry bez zająknięcia, wygodnie przegląda się internet na dużym ekranie. Odłączyłem go dzisiaj o 6:50 z ładowarki o godzinie 19:38 mam 87% baterii. Ludzie chwalą się swoimi Huawei P8 Lite, który jest w sumie dobrym telefonem ale mina im rzednie bo mam to samo za połowę ceny ich telefonu.
  • Odpowiedz
@wielooczek: wodzu ale raz ze ty rzucasz tutaj gole numerki, bo problemy techniczne dla sredniego sortu ameby z forum to zarowno reset aplikacji, jak i chinskie reklamy, czy zdziwienie ze plastikowa obudowa moze trzeszczec i to ze w antutu nie pokazuje xx a yy.

Dwa ze ja od ciebie oczekuje konkretnych i powaznych zarzutow co do dzialania tego telefonu i miui. To ty wbiles na mirko z teza, ze xioami
  • Odpowiedz
@grosik01: Ma black friday będzie kod 6% jakby coś jeszcze, aczkolwiek zostało ok. 30 sztuk, więc bym nie zwlekał. Sam zamowiłbym go, gdybym nie miał zamówionego 11.11 od topone z wysyłką dhl-em (bez vatu) za 140$
  • Odpowiedz
@grosik01: jakiś mirek zamówił z tej strony meizu m2 i pisał ze wykupił jakieś ubezpieczenie, gdyby przesyłka sie zgubiła i od niepłacenia podatku (chociaż nie wiem jak z tym jest)
  • Odpowiedz
@wielooczek: Ty tak sobje hejcisz teraz dla hobby czy tak na serio? Wrzucasz wszystkie telefony Xiaomi do jednego worka bo zetafon jest najbardziej olewany xD
To polecam zetafony Samsunga albo innego Sony, i tam oczekuj częstszych i lepszych aktualizacji i braku bugów xD
  • Odpowiedz
@wielooczek: Za to redmi 1s na cm12 śmiga znakomicie, główne problemy 1/1s były związane z mala ilością ramu, niestety miui działa słabo na 1gb ramu, teraz to trochę poprawili i słuchawki są używane pod miui. Redmi note 2 i mi4c mogę polecić w 100%, nie ma żadnych problemów o których wspominasz, większość problemów z tymi słuchawkami bierze się z winy użytkowników. Pisze, to jako posiadacz wszystkich wymienionych modeli najczęściej miałem
  • Odpowiedz