Wpis z mikrobloga

Jest ktoś może kto studiuje na DTU (Technical University of Denmark/Danmarks Tekniske Universitet)? Zacząłem się zastanawiać, czy by sobie nie aplikować na studia magisterskie tam. Albo jakakolwiek inna duńska uczelnia (albo inny kraj ale anglojęzyczne studia) z kierunkami typu energetyka (Energy Enginnering, Hydrogen albo Fuel Cells)?
Jeżeli UK, to musiałbym rok przerwy sobie zrobić, aby na studia zarobić prawdopodobnie. Nie wiem też, czy nie jestem zbyt słabym studentem żeby gdziekolwiek się tam dostać (miałem 4 razy stypendium, ale i tak średnia niska przez pierwsze semestry, które olewałem sobie).
#studiazagranica #dania #holandia #uk
  • 13
@Amfidiusz: Napisałem, że Dania albo inny kraj. @paranoiddd: Co w tym atencyjnego? Chciałem się zapytać jak wyglądają szanse powodzenia (bo z tego co się orientuję, w Danii podchodzą bardzo indywidualnie do każdego przypadku i średnia nie jest tak ważnym elementem). U mnie na uczelni akurat nie ma interesujących mnie specjalizacji na magisterskich (ogniwa paliwowe albo coś w rodzaju inżynierii paliwowej), a dodatkowo można sobie język podszlifować. Holandia/Szwecja też wchodzą w
@Davidvia0: Powinnienes aplikowac. Przestudiowalem na DTU 4 lata. Warto. Wspaniala uczelnia i na pewno nie bedziesz odstawal. Polacy jezeli oczywiscie nie zlewaja wszystkiego i zapijaja sie na smierc sa raczej studentami ponad srednia tam.

Co wiecej alternatywne zrodla energii sa w Danii bardzo popularne i masz duza szanse dostac prace nawet podczas studiow np w takim Haldor Topsoe. Takze z tego co sie orientuje teraz jest tak ze jezeli znajdziesz jakakolwiek
@smyl: Co do finansów, tą sprawę już przemyślałem. Mam odłożoną kasę ze stypendium i stażu ~ 15k zł. Liczę też na jakieś dofinansowanie od dziadków + pół roku zostanie mi na pracę po inżynierce (chce zacząć od sierpnia/września studia). Na kilka miesięcy (w razie czego) będę zabezpieczony. Ale docelowo chciałbym te 15h tyg pracować + dostać SU. Nie wiem czy średnia 4,2 mnie nie przekreśla (bo co by nie mówić, jest
@Davidvia0: może na DTU albo na tym, co chcesz studiować jest inaczej, ale naprawdę nie spodziewałbym się niczego innego niż przyjęcie na studia bez żadnego problemu... Nie pamiętam mojej średniej z inżynierki, ale była niższa, a jeśli chodzi o angielski to na SDU wystarcza potwierdzenie z liceum, że miałeś ileśtam godzin języka, więc takie coś wysłałem i przeszło bez żadnych problemów (decyzja wyjazdu była dość szybka, CAE zrobiłem dopiero w czerwcu,
@rivui: Nie orientujesz się jak duża konkurencja jest na kierunki energetyczne na studiach magisterskich? Jak trudno się dostać? Widzę, że jest tam zapis 75% maksymalnej średniej - to jest minimum aby tam aplikować. Jak to się odnosi do ECTS. Aplikować będę prawdopodobnie tam (DTU), do Aalborg University i gdzieś do UK. Spróbuję jeszcze przed deadlinem zrobić jakiś staż, dobrze napisać pracę dyplomową i zdać egzamin inżynierski i referencje + dobry wynik
@Davidvia0: Watpie zeby bylo specjalnie trudno. ja mialem srednia kolo 4 jak sie dostalem. Moze tez zalezec z jakiej uczelnii w Polsce jestes. Natomiast w aplikacji mozesz napisac ze interesujesz sie zrodlami energii przyszlosci ze chcesz zeby swiat oparl sie na odnawialnej energii i DTU czy Dania sa przodownikami w tych technologiach i uwazasz ze to pomogloby Ci w zmienianiu swiata. Oni lubia takie wywody :)
@rivui: Ja jestem z Politechniki Śląskiej, niby energetyka jest tu na 4 miejscu w Polsce tu (ale i tak głównie poszedłem, bo był to kierunek zamawiany i fajną kasę można było zgarnąć). Fajnie, że odpisałeś - coś wykombinuję z tymi odnawialnymi (byłem właśnie na warsztatach energy harvesting, gdzie bawiliśmy się w ogniwami wodorowymi, jakimiś wiatraczkami - fajna i ciekawa sprawa). Na DTU jest o tyle fajniej, że mają umowy z ciekawymi
@Davidvia0: Ja startowalem z Politechniki Lodzkiej. Z mechaniki. Ogolnie nie bylo za trudno sie dostac. A jezeli dodatkowo miales warsztaty i byles na kierunku ktory bardzo dobrze pasuje do magistra to mysle ze Twoje szanse sa bardzo wysokie. Jezeli bedziesz mial jakiekolwiek pytania zawsze mozesz mi napisac na PW, no problem.
Czy ktoś z orientujących się wie czy pod względem finansowym lepiej robić cały stopień mgr na DTU czy może udać się tam z Erasmusa na jeden czy dwa semestry? Wiem, że jeśli zrobi się tam cały stopień ma się przywileje jeśli planuje się zostać tam na dłużej, natomiast chodzi mi o utrzymaniu się podczas studiów. Martwię się, że może być trudno znaleźć pracę dodatkową, żeby otrzymać dofinansowanie i w ogóle jakoś się