Wpis z mikrobloga

@Czaper: jak najbardziej miasto ze względu na dużo dodatkowych itemsów, sklepów, możliwości itd. i może jeszcze góry - oba dodatki jako nieliczne mają rozszerzenie planszy i dużo kart zdarzeń jak i postaci
@Czaper: przyklady lepszych gier? jakiego typu? ze znajomymi mamy ponad 180 gier, z tego co ja moge polecic to:
cash and guns
gra o tron
forbidden stars
sheryf z Nottingham
thunder alley
dominion
wsiasc do pociagu (kazda czesc)
nexus ops
maskarada
wysokie napiecie
shogun
eclipse
zombicide
samuraj
zimna wojna
catan
gra o tron karcianka
neurioshima hex
beasty bar
discworld - ankh morpork
pedzace wielblady
pedzace zolwie
kingsburg
fresco
carcassone
pokoj 25
@Czaper: da sie wyrwac taniej, ale fakt, normalna cena w sklepie jest zabojcza
ale sporo gier jest drogich, niektore sa super drogie
bylem w tym roku w Essen, troche sie obkupilem, ale z zakupu czesci zrezygnowalem bo ceny bylo kosmiczne...ale dalo sie tez wyrwac gry po taniosci, trzeba kombinowac...
ciekawe mozna tez dorwac na kickstarterze czasem, ostatnio mi przyszla mala gierka LESS, nie droga a sporo przyjemnosci daje
@Czaper: Polecam Smoki i wszelakie 'małe' dodatki. Smoki dodają dwa warianty krainy środkowej i sporo zmian do 'normalnej' rozgrywki.

Dodatkowe narożne plansze tylko wtedy gdy gracie w więcej osób, inaczej jest straszna pustka na planszy, albo nikt się nie decyduje na wejście. Gra jest losowa i to trzeba mieć na uwadze, ale w sumie gra się przyjemnie i o to moim zdaniem w grach planszowych chodzi.
@Always_angry: czy duzo to nie wiem, spotykamy sie czasem i gramy z kumplami, ale coraz ciezej sie zgrac
ale na pewno wole pograc w planszowki niz na konsoli/pc...choc w niektore gry to naprawde rzadko gramy, taki GoT, Eclipse, Forbidden stars to przy wiekszej liczbie osob nawet 6 i wiecej godzin gry...no ale jak na liscie mamy ze 180 tytulow a do tego mnostwo dodatkow to musielibysmy grac naprawde czesto by we