Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przydział. Wiadomo, o której mniej więcej poinformują, kogo się dostało?
Nie łudźcie się, że #wykopoczta wystartuje. Macie chyba jeszcze kilka godzin na dopisanie się do #redditgifts.

W poprzednim roku było chyba 225 osób z Polski. O około 100 więcej niż rok wcześniej. Ciekawe jak będzie tym razem.
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aviendha: na pewno się pogniewa, ale do galerii wrzuci z zaciśniętymi zębami zdjęcie kartki pisząc jaka to ona nie jest zajebista. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tage: Ta wyszukiwarka redditgifts jest jakoś strasznie inteligentna. Nie wydaje mi się, żeby całkiem przypadkiem tak dopasowała osobę, do której wysyłam. Po pierwsze ma napisane, że lubi zabytkowe europejskie nadwyżki wojskowe (dobrze to zrozumiałem? "vintage european military surplus stuff"), a ja jestem z europy. Poza tym niektóre jego zainteresowania z notatki pokrywają się z zainteresowaniami z mojej notatki.
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: byłam dziś na poczcie i przy okazji zapytałam o przesyłkę do USA. Pani powiedziała, że do 2kg można wysłać poleconym priorytetem i wychodzi taniej niż paczką. Zresztą sobie zobacz. Ja postaram się zmieścić w 1kg :P
  • Odpowiedz
@Aviendha: Jeszcze muszę zdecydować, co wysłać. Nie mogę znaleźć jakie maksymalne wymiary może mieć przesyłka listowa zagraniczna. Przesyłka listowa krajowa na przykład nie może być grubsza niż 2 cm, więc to nie dawałoby dużego pola manewru.
  • Odpowiedz
@goras: Tu jest lista Poczty Polskiej ze wszystkimi krajami: http://cennik.poczta-polska.pl/plik,1/informacje_o_deklaracjach_celnych_i_innych_ograniczeniach_01012014.pdf

Stany Zjednoczone Ameryki (USA):

produktów spirytusowych i napojów alkoholowych, mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, papierosów i produktów tytoniowych, anabolików.

Wysyłanie produktów żywnościowych wymaga wcześniejszego uzyskania przez nadawcę numeru potwierdzenia (Prior Notice Confirmation Number) wydanego przez amerykańską Administrację d.s. Żywności i Leków (U.S. Food
  • Odpowiedz
@goras: ok 20$

@Wykopaliskasz: chyba rzadko z poczty korzystasz, co? :P czasem wysyłam i otrzymuję mega pękate koperty listem poleconym. I wierz mi - max 2 cm to one nie mają :P Zresztą krajowe polecone też do 2kg mogą dobijać :) Poza tym pani z poczty powiedziała, że przesyłki do 2kg one wysyłają jako listy polecone żeby klient jak najmniej zapłacił. Byle nie przekroczyć tej wagi.
  • Odpowiedz
@AlleKurier: Dostałem przydział do Teksasu, czyli USA. Tylko że w adresie dostałem "PO BOX", czyli skrytka pocztowa, więc podejrzewam, że nie mogę wysyłać kurierem. Nie wiem, nigdy nie wysyłałem nic kurierem.
  • Odpowiedz
@Aviendha: Obawiam się, że moja paczka może ważyć powyżej 2 kg. Postaram się, żeby nie przekraczała. Może napakuję baniaki z helem. Myślałem nad wysyłką paczką ekonomiczną, bo wtedy dużo taniej, ale czytałem, że taka paczko może nawet kilka miesięcy iść, więc odpada. Priorytet idzie samolotem, a ekonomiczna drogą lądową i morską.
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: kilka miesięcy? omg...
Ja planuję zrobić DIY, które nie powinno dużo ważyć (mam nadzieję) i jakieś czekolady Goplany może dorzucę :) Rodzinka taka typowo amerykańska - dużo-iksów-el, więc nie wiem czy im wystarczy 1 czy dwie sztuki :P Może jeszcze pierniczki na choinkę upiekę - zobaczę.
  • Odpowiedz