Wpis z mikrobloga

@shadiss85: Aplikacji się nie pisze, a padają od dawna, nie wszyscy w tej branży to oszuści, jest coś takiego jak Real Contect, czyli np. chcesz zobaczyć wyniki meczu, zapłać mi za to smsem, Viral działa na zasadzie dwóch kliknięć w X i nieświadomych udostępnieniu na tablicy, a do apki się dochodzi świadomie, bo wszystko musisz sam akceptować, a wszystko jest wypisany w trakcie dołączania do owej aplikacji :)
  • Odpowiedz
@DrMagK2: Świadomie- tylko zasada działania ta sama, osoba nie jest świadoma że na jej tablicy będzie udostępniane każde gówno, po czym kolejni znajomi robią to samo- dla mnie to viral. Jedyny RL jaki jest to jeżeli podpiąłbyś własny serwis sms, to co używają spamerzy to głównie spam z hc, lm itp. Tam żadnych RL nie ma, no chyba że w ofercie "pobierz" jest możliwość uploadu pliku. Dodatkowo w ofertach piszę
  • Odpowiedz
Zorientowałam się, że to fejk dopiero po tym, jak mi to samo się wkleiło na tablicę (czego sama nie zauważyłam, ale ktoś mi napisał).


@Kressska: ciekawe jakim prawem i cudem rzeczy "same się wklejają" na tablicę FB (gdize wystarczy samo wejście na stronę/kliknięcie w link), i jak to zablokować?
  • Odpowiedz
a nawet nie wiecie, że taka osoba wyciąga na tym po 4-5 kafli na miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Xoniak: z dobrego źródła wiem, że znacznie więcej :D
  • Odpowiedz
@hrumque: pojedyncze kliknięcie już przeważnie nie wystarcza żeby zadziałał clickjacking na FB, dlatego na tych stronach często każą np zrobić dwuklik żeby "zamknąć okno", a tak naprawdę wtedy udostępniasz stronę na FB.

Polecam ogólnie wszystkie podejrzane linki odpalać w trybie incognito (Ctrl+Shift+N w Chrome, Ctrl+Shift+P w Firefox) i wtedy możesz zobaczyć przy jakiej akcji pojawia się okno logowania do FB. A dla Firefoxa NoScript ma odpowiedni mechanizm blokowania clickjackingu i
  • Odpowiedz
pojedyncze kliknięcie już przeważnie nie wystarcza żeby zadziałał clickjacking na FB, dlatego na tych stronach często każą np zrobić dwuklik żeby "zamknąć okno", a tak naprawdę wtedy udostępniasz stronę na FB.


@KKKas: no i to jest charakterystyczne. Dzięki
  • Odpowiedz