Wpis z mikrobloga

@Szefu:
Dziwi mnie zawsze gorszy wynik w martwym niż w siadzie.
@berti: chyba też tak ma.
O ile to zrozumiałe przy używaniu trójbojowego sprzętu (kombinezon do siadów pomaga znacznie bardziej, do martwego nie są zbyt skuteczne), o tyle dziwne przy RAW.
Dawniej sportowcy zawsze mieli lepszy martwy od siadu, z czego to wynika?
Późno rozpoczęty trening martwego, specyficzna anatomia, blokada psychiczna?

5/3/1 ja najbardziej lubię w wersji "I'm not doing
@Gavroche: u mnie to wynika z kilku czynników.
1. Dość długo robilem plan z siadami 3x w tyg a martwym tylko 1x
2. Co poniekąd wynika z punktu 1 - za rzadko robilem martwy i jeszcze nie mam techniki tak dopracowanej jak w siadach
3. Kwestia też w chwycie bo myślę że w paskach by moglo pójść trochę więcej, ale wg mnie szkoda energii na robienie w paskach, mija się to
@bst: tu nie chodzi o to co ja chcę zrobić. Moje ciało ma na to #!$%@?. Chodzi o to żeby stworzyć taki ruch, w którym szersze grzbietu muszą się mocno napiąć bo nie ma innego mięśnia który skompensuje ruch
To robi wyciskanie hantlami w siadzie płaskim, wiosłowanie podchwytem, przyciąganie wyciągu prostymi rękami, scapular pull ups,
@berti:
Trening złożony jest niezłym pomysłem, ale ja wolę prostszą drogę do celu, więcej martwego.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli słabo czujesz szersze, albo nie aktywują się one w celu stabilizacji sztangi (powinny współpracować z trójgłowym ramienia) to podpompuj je przed podejściem 1-2 seryjkami podciągania na drążku, może być przechwytem, albo niech Cię ktoś walnie kilka razy po motylach, odruch na rozciąganie na bank je aktywuje.
@Gavroche: a jak będę musiał przenieść mamie szafę to też mam podpompować? ;-) System ma działać od środka, automatycznie i w każdej sytuacji. Wtedy trening jest funkcjonalny i rozwija ciało
@berti:
Tuche!( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale jest szansa, że do przeprowadzki się nauczysz.
Widziałeś na pewno jak przed podejściem w trójboju jeden gigant wali drugiego po górnych plecach?
To właśnie rodzaj aktywacji, do uderzonego mięśnia, pod wpływem nacisku/rozciągania dociera więcej mentalnej energii i rośnie świadomość ciała w przestrzeni.