Wpis z mikrobloga

Moje krótkie podsumowanie po kilku dniach użytkowania RedMi Note 2 32GB. Telefon kupiony w Polsce, z dwuletnią gwarancją, paragonem itp.. Dodatkowo dokupiłem miband z opaską "skórzaną". Pierwszego wieczora po zakupie pierwsze rozczarowanie: GPS wariuje, cała reszta śmiga z prędkością światła, ale to na nawigacji mi przede wszystkim zależało. Ze strony MIUI Polska ściągnąłem więc najnowszy ROM i... telefon przestał się łączyć z moim kultowym WRT54G. Wpisanie stałego IP w słuchawce pomogło na samo podpięcie się do routera, ale sieci nie było i tak. Okazało się, że na tym sofcie nie działa szyfrowanie WPA, musi być WPA2. W końcu wifi ruszyło, czas na test GPS. No i miodzio, fix w pomieszczeniu w 3 sekundy! Mam nadzieję, że tak pozostanie. Mimo wielu zachwytów interfejs MIUI do mnie nie przemawia, zagościł więc mój ulubiony Nova Launcher (uwaga, nie można zmienić na tym launcherze tapety blokady). Myślałem również, że bateria będzie ciut lepsza, tragedii nie ma, ale mogłaby trzymać dłużej. Nie wiem czy to kwestia ustawień oszczędzania energii, ale nie odświeża mi się godzina na widgecie (a jest dodany do wyjątków w zarządzaniu oszczędzania baterii). Dodatkowo po dłuższym nieużywaniu telefonu mam komunikat "Brak połączenia z siecią" i muszę wyłączyć i włączyć wifi. #xiaomi #xiaomiredmi #miband
  • 10
@olito: Który 5,5 calowy telefon trzyma dłużej baterie? Robiłem test na 2 óch różnych Meizu M2 Note (chwalonych właśnie za czas pracy) i przy wyświetlaniu filmu z YT na tych samych ustawieniach trzymały krócej niż Xiaomi.
@normanos: na allegro od kasini70, za niecałe 850zł (bez mibanda), gratisowo pierdoły w stylu silikonowy case, ładowarka samochodowa, jakaś budżetowa folia i rysik. Dołączona była karta gwarancyjna i paragon. Na paragonie cena Xiaomi 780zł a resztę kwoty dopełniły te gratisy. Allegro ma chyba do 25 listopada raty 0% przez Payu (od 300zł), więc portfel tego zakupu nie odczuje :)