Wpis z mikrobloga

@Endorfinek: Akurat wczoraj byłem w muzeum Powstania Warszawskiego. Jest tam kopia tego samolotu, atrapy skrzyń z pomocą dla Polaków i dużo informacji o Liberatorach.
  • Odpowiedz
Pochodzę z sąsiedniej miejscowości


@Enricco: z takiej zaczynającej się na W czy Z? ;)

O akcji most III dużo czytałem i słyszałem, rozmawiałem nawet z płk. Baszakiem o niej i o innych jego losach (bardzo ciekawa postać).
  • Odpowiedz
@Philosohero: @adinn: @Endorfinek: Liberatorów podczas II WŚ rozbiło się w Polsce mnóstwo, np. w okolicach Podgórza w Krakowie. Tam też, na Zabłociu jest bulwar Lotników Alianckich i aktualnie specjaliści od architektury krajobrazu z PK pracują nad projektem zagospodarowania tego bulwaru, a główną funkcją tego miejsca ma być funkcja memorialna, poświęcona alianckim lotnikom, liberatorom, a w szczególności załodze tego konkretnego liberatora, który rozbił się w tym miejscu (no, w zasadzie
  • Odpowiedz
  • 2
@SpiderFYM: a ostatnio bardzo mało jeżdżę astra, ale nie narzekam, chociaż trochę się sypie. Kolektor wydechowy do wymiany, do tego tłumik przetarlem i brzmi jak odrzutowiec ;-) poza tym wszystko dobrze, nie mogę narzekać.
  • Odpowiedz