Wpis z mikrobloga

Hej mirki, szczęście w nieszczęściu - próbowali nam ukraść hondę w #katowice :( cała stacyjka rozwalona, ogólnie obraz nędzy i rozpaczy. Na parkingu osiedlowym pełno nowych aut, a połasili się na naszą staruszkę. Czy ktoś ma jakieś patenty na zabezpieczenie takiego starszego auta? Obawiam się, że to się powtórzy. Szczególnie problemem są szyby na korbkę, które łatwo opuścić.

#samochody
  • 20
@spotlessmind: odcięcie zapłonu na guzik cena ok.200 pln,albo rozpinaj jakąś kostkę od zapłonu.pomagają też czujki od autoalarmu,Sebix świeci latarką,widzi czujki i idzie do innego auta.ja też miałem próbe/próby kradzieży mojego auta to coś wiem.
@spotlessmind: W hurcie za 50 zł dostaniesz instalację do "rozbrajania zapłonu". Wpinasz się w instalację, montujesz w niewidocznym miejscu guziczek a gdzieś na wierzchu diodę, która sygnalizuje uruchomienie blokady. Po każdym uruchomieniu zapłonu będziesz musiał wcisnąć ten guziczek, żeby zdjąć blokadę.
Wkrótce będę instalował to zabezpieczenie w swoim Leonie ; )
@spotlessmind: Ja kupiłem z ukrytym odcięciem zapłonu (poprzedni właściciel założył - angielka VI gen). Trochę mnie zaskoczyłeś, że coś takiego chcą kraść. Chyba zacznę używać tej blokady.

OffTop: Nie wiesz kto mi dobrze wymieni szczelkę pod głowica w Kato?
@spotlessmind: mojej rodzicielce kiedyś pod dużym zakładem pracy rozwiercili zamki i rozwalili stacyjke w naszym VW, ale samochodu nie ukradli bo jest pewien knif ;) to tez musieli być amatorzy, ale sęk w tym, że auto cały czas tam później parkowala i sytuacja się nie powtórzyła :) a też mam szyby na korbke