Wpis z mikrobloga

Potrzebuję uruchomić Openstack gdzieś "online", próbowałem w chmurze google ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) chmura w chmurze), ale jest problem bo nie da się skonfigurować sieci do poprawnego działania (albo ja nie umiem -> może ktoś tutaj pomoże).

Jakiś pomysł gdzie to uruchomić jak najtańszym kosztem, żeby było dostępne na świat?

#informatyka #openstack #linux #ubuntu
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wrzesien: Potrzebuje to uruchomić w celach developerskich, chodzi o to żeby chmura -openstack działał i następnie będę pisał pod niego różne dodatki/moduły
Próbowałem to postawić w GCE wykorzystując 3 node'y (1vcpu+3,75ram) i tez allinone wykorzystując devstack (2vcpu+13ram) ale problem jest gdy dochodzi to konfiguracji sieci - wygląda jakby google nie pozwalał grzebanie w interfejsach sieciowych/dodawania bridge'y itp
Zaczynam wątpić czy to się uda, ale ravello systems jakoś to odpalają (oni
  • Odpowiedz
@gk29: Faktycznie, żeby to chodziło na wielu instancjach to musisz mieć skonfigurowaną wcześniej sieć - jednak wszystko na jednej maszynie tak jak w devstacku powinno chodzić wewnątrz jednej instancji. Może nie instaluj neutrona tylko jakis flat networking? Zresztą wewnątrz instacji jest sprawdzany kod w openstacku, z tego co wiem na instacjach uruchomionych w KVM. Znajdź clouda na openstacku albo chociaż na KVM.

Ja mam komputer z dużą ilością pamięci i
  • Odpowiedz
@wrzesien: Wiesz, lokalnie do testowania spoko, ale ja jeszcze to potrzebuję prawie 24/7 mieć wystawione na świat ;/
Dlatego miałem nadzieję, że uda sie to w GCE zrobić...

tak btw, pisałeś już coś pod openstacka, np w pythonie?
  • Odpowiedz