Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Jest sprawa, bo nie wiem jak to rozwiązać. Ostatnio zmieniłem pracę na pracę na czarno, bo dużo lepszy pieniądz, a przyda się przed świętami więc postanowiłem pójść zarejestrować się do urzędu pracy w celu zarejestrowania się jako bezrobotny, żebym miał ubezpieczenie NFZ bo prywatne mam, a do lekarza pójść na nim nie mogę w sumie. I tu tkwi sedno, bo odmówiłem propozycji wysłania mnie do pracy tłumacząc się bólem pleców (prawda) to Pani mnie wysłała do lekarza zawodowego i mam wrócić do wtorku z orzeczeniem tego lekarza. Tylko, że mam zaplanowany wyjazd do Berlina od jutra do środy - czwartku i nie mogę go przełożyć. Wiem, że można się jakoś tam usprawiedliwić tylko jak? #pytanie #prawo
  • 38
@legionglosow: Nie peniaj , jak cos to wyslą Cie na rozmowe w sprawie pracy gdzieś. Po prostu pojdź i powiedz , że nie chcesz pracować albo zacznij zgrywać jakiegoś lewusa i po kłopocie :) Najlepiej mów , że chcesz do jakiegoś wiekszego zakładu gdzie od razu bedą sprawdzali cała grupe jak masz obawy w tłumie lepiej sie wtopisz ;)
@legionglosow: Naprawdę nic z tego nie miałeś? To gdzie ty żyjesz? W jakiejś dziczy?

To, że płacisz jakiekolwiek podatki to nie jest wytłumaczenie dla niepłacenia ich od tego od czego powinieneś. Dlaczego masz nie okradać państwa? Bo okradasz nas, innych mieszkańców tego państwa. Inni będą musieli składać się na wspólny budżet w większej kwocie. Może nie bezpośrednio przez samego ciebie, ale po zsumowaniu wielu takich przypadków ludzie uczciwi muszą płacić więcej
@legionglosow: jak mnie #!$%@?ą takie pasożyty jak Ty. weź się do uczciwej roboty, a nie "pojde na czarno i wezme zasiłek jeszcze", zachłanna świnia. a później hurr durr bieda w kraju, tak tu źle, tak niedobrze.
Jak to nic nie masz z płacenia podatków? A dla przykładu nauczyciele w szkole Twoich dzieci (obecnych lub przyszłych) to chyba pensje z nieba dostają. usuń konto i marsz do roboty