Wpis z mikrobloga

Mureczki, jaką dsytrybucje #linux wybrać, miałem troszkę styczności z ubuntu ale to tak po januszowemu, planuje coś poprogramować, na start C, studia kierunek pokrewny do sieci, także coś pod tym kątem, i dobrze jeśli pozwoli na zachowanie anonimowości w dużym stopniu.
  • 11
planuje coś poprogramować, na start C


@TurboMirek: W repozytorium każdej dystrybucji znajdziesz kompilator, debugger, jakiś edytor i inne narzędzia niezbędne do programowania w C.

xfce, nie sprawia wielu problemów


@mrowkojad04: Brak screen locka zintegrowanego z resztą środowiska, zwłaszcza z power managerem.
@TurboMirek: Na dobrą sprawę, dla Twoich potrzeb jakąkolwiek dystrybucje wybierzesz będzie dobra, czyli bierz Ubuntu, bo najpopularniejsze. Jako środowisko polecam od siebie XFCE, bo szybkie, schludne, bez fajerwerków i w pełni konfigurowalne. Wszystkie programy i ich składniki (np. biblioteki do kompilatora) znajdziesz w Centrum Oprogramowania, polecam zmienić na Synaptics, bo szybsze :)
@TurboMirek: Żadnej konkretnej Ci nie polecę, na każdej możesz trafić na jakieś mniejsze lub większe problemy, na Hackintoshu to już na pewno. Ubuntu/Mint są o tyle dobre, że mają jakieś graficzne konfiguratory do instalacji zamkniętych sterowników do kart graficznych i wi-fi.
Jak chcesz zainstalować i po prostu korzystać, to w zasadzie każda ubunu-pochodna dystrybucja jest dla ciebie. Jak chcesz się męczyć to wybieraj arch, debian, fedora.
@polejmi: chce przede wszystkim sie uczyc, w przyszlosci albo bede zajmowal sie hardware albo software i chce juz teraz zacząć poznawać jedno i drugie od tej technicznej strony, żeby zdecydować się co bardziej mi odpowiada, sieci, mikrokontrolery, to takie dwie rzeczy wokół których kręcą mi się studia, i to właśnie pod nauke potrzebuje linuxa, do przeglądania mirko wystarczy mi win7 ( ͡° ͜ʖ ͡°)