Wpis z mikrobloga

Wpadłem na pomysł, że napisze poradnik jak grać mirror matchup control warriorem, ponieważ jest to jeden z trudniejszych matchupów i niektóre prawidłowe zagrania mogą się wydawać mało oczywiste.
Przed TGT gdy nie było jeszcze Justicar Trueheart były dwa sposoby wygrania tego meczu- gra obronna i gra agresywna. Teraz gdy każdy control warrior gra Justicar ta pierwsza ma dużo większe szanse na wygraną i to ją postaram się opisać. Prawie każdy mecz kończy się na fatigue i nie warto jest dobierać kart w trakcie meczu jesli sie nie potrzebuje.

1.Mulligan
Bronie-deathsbite i Fiery war axe- najważniejsze karty w tym matchupie. Starasz się nimi zabić miniony przciwnika, żeby móc oszczędzić shield slam, execute i BGH.
armorsmith-spokojnie mozesz zagrywać w drugiej turze aby zbijać armor przeciwnika i zmusić go do użycia broni na niej.Jesli przecwinik zagra Acolyte of pain to dobrze dla ciebie :)
bash- przydaje sie we wczesnej fazie do zabicia Sludge Belchera/Shieldmaiden
Slam-jesli uzywamy slam'u to NIE chcemy dobrac dzieki niemu karty! gdy np zabijamy sludge belchera to najpierw uderzamy bronią a pozniej slamem
Brawl- Jeśli jesteś pewien że przeciwnik gra Patron warriora(choc mało juz ich zostało).
Justicar Truheart- Jesli jestes pewien ze to control warrior warto ją zostawić na reku gdyz w ciagu kilku tur daje ogromną przewage


2. Gra
Jesli oboje gracze umieją grać ten matchup to gra ogranicza się tylko do lepszego wykorzystania removali i szybszego zagrania Justcicar Trueheart. Wskazówki dotyczące samego meczu:
-jesli mozesz zabic dropy pokroju shieldmaiden/sludge belcher bronią + tym co masz na stole to zrób to zamiast uzywac shield slam/execute
-shield block zagrywasz w ostatecznosci(kazda dobrana karta to dodatkowy fatigue)
-nigdy nie zagrywaj acolyte of pain chyba że chcesz zagrac brawl
-brawl czasami warto uzyc gdy przeciwnik ma tylko 2 miniony na stole gdyz ciezko w tym matchupie wyciagnac z niego duze value i jest to karta ktora czesto zostaje na rece do konca(najlepiej np uzywac gdy zagra booma, wtedy masz 66% na duze value)
-zawsze staraj sie miec jakis removal na ysere, gdyz nie usunieta od razu moze zadecydowac o wyniku meczu
-staraj sie w kazdej turze uzywać hero power'a jesli to mozliwe zamiast dogrywac dodatkową karte
-nie zagrywaj sylvany na pusty stół
NAJWAZNIEJSZE- zapisuj sobie gdzieś jakie removale zużył przeciwnik. Jeśli wiesz, że użył wszystkich shield slamów i execute'ow to najlepsza pora na Ysere.
-staraj się nie mieć wiecej niż 2 stronników po swojej stronie aby przeciwnik nie mogl zagrać brawla.

3.
Przykładowy prawie dobrze rozegrany mecz CW vs CW(zarezerwujcie sobie chwile jesli chcecie obejrzec)
https://youtu.be/sd8WWqJWMSY?t=5m20s
#hearthstone
tallman - Wpadłem na pomysł, że napisze poradnik jak grać mirror matchup control warr...

źródło: comment_vGIuUtReNgTHLINrrfL1tQdtEuA4i88R.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@tallman: Spoko tylko powinieneś też rodzielić control warriora. Bo jeśli ktoś gra takim z Vrynem (czy czymś innym agro) to raczej powinien zagrać dużo bardziej agresywnie i zostawianie np. Justicar na ręce jest słabym pomysłem. Wtedy gra się zresztą zupełnie inaczej.
  • Odpowiedz
@Ifter: ja gram teraz control warriorem z Reno http://www.hearthpwn.com/decks/369762-top-5-na-legend-lokshadow-reno-warrior
@MainstreamowyHipster: wersji z Vrynem nie widziałem juz od miesiaca a na ladderze nie ma juz nawet patron warriorów tylko same controle a w tym matchupie Justicar wygrywa mecze. Chociaz przed chwila udało mi sie wygrac z typem ktory zagrał ją w 6 turze a moja byla przedostatnią kartą, ale tylko dlatego ze z dwoch acolyte'ów dobrał 6 kart :)
  • Odpowiedz