Wpis z mikrobloga

#ogloszenie

Z racji, że dopisali moje 2 wykłady na #infomeet #wroclaw - http://novial.pl/infomeet/p/46/infomeet-wroclaw, oraz z powodu, że konkretnie te dwa wykłady będę prowadził pierwszy raz... szukam osób, które byłyby chętne na udział w takich samych szkoleniach online za darmo. Forma: skype/hangout, udostępnianie ekranu i kamery + pytania od uczestniczących.

Takie szkolenie online ma być dla mnie formą przygotowania (głównie sprawdzenie, czy opracowany materiał jestem w stanie przedstawić w 45 minut/wykład), oraz ostatnią szansą wprowadzenia jakichś poprawek po sugestiach uczestników.

Z dockera robiłem już klika razy warsztaty m.in. na codepot (3h 38min - https://www.youtube.com/watch?v=ltepOjvg3Ec), jednak konkretnie ten wykład będę robił pierwszy raz. Podobnie sprawa ma się z drugim wykładem z gita.

Chętnych do wzięcia udziału w takich szkoleniach proszę o dopisanie się w komentarzach.

- Docker w praktyce (28 albo 29 listopad, godz: 20:00)

Opis wykładu:

Docker jest to narzędzie o niesamowitym potencjale. Ogrom jego możliwości paradoskalnie sprawia, że trudno dostrzec obszary, w których docker jest w stanie zrobić dla nas najwięcej, przy minimalnym nakładzie pracy. Celem wykładu jest przedstawienie gotowych do zaaplikowania rozwiązań bazujących na dockerze, zarówno dla programistów jak i sysadministratorów. Tym razem nie będę się skupiał na tym, by uczestników szkolenia nauczyć dockera, lecz na tym, by im pokazać, że zdecydowanie warto poświęcić swój czas na jego naukę, by skorzystać z jego możliwości.


- Git dla bardziej niż początkujących (28 albo 29 listopad, godz: 21:00)

Opis wykładu

Z gita korzystam na co dzień już od ponad 7 lat. Dla wielu osób ale także i dla mnie, początki były dość trudne. Przez długi czas liczne koncepcje były dla mnie niezrozumiałe, a liczba dostępnych opcji czy przełączników gita sprawiała, że nauka nowych rzeczy była chwilami przytłaczająca. Na szczęście, to już jest przeszłość. Celem wykładu jest omówienie kluczowych zagadnień, które w rozumieniu autora wykładu okazały się kluczowe do tego, by gita naprawdę zrozumieć. Przedstawione zostaną liczne wskazówki jak używać i uczyć się gita, by jego nauka była prosta i by w krótkim czasie stać się prawdziwym git masterem :)


#naukaprogramowania #programowanie #git #docker
  • 57