Wpis z mikrobloga

Ograniczenie ocieplenia do 2C - nierealny optymizm naukowców

Przed szczytem w Paryżu - o tym ile trzeba przyciąć emisje CO2, żeby zatrzymać ocieplenie na mniej szkodliwym poziomie 2°C. Z powodu braku działańjesteśmy obecnie w nieciekawej sytuacji - uniknięcie ocieplenia o 2°C zdaje się bardzo trudne. A z każdym dodatkowym stopniem - koszty rosną lawinowo.

#nauka #liganauki #ligamozgow #gruparatowaniapoziomu #klimat #ekonomia #mikroreklama
Pobierz Sierkovitz - Ograniczenie ocieplenia do 2C - nierealny optymizm naukowców

Przed sz...
źródło: comment_GU1dGYKiGJvh4oZyfx4tma7Cgmdptixn.jpg
  • 12
@Sierkovitz: jestem świadomy ze globalne ocieplenie istnieje. Że jest w dużym stopniu antropogeniczne, ale jeśli mam płacić ciężkie pieniądze na walkę z nim to na to się nie zgadzam. Tym bardziej że to że jest cieplej bardzo mi się podoba. Może to i czysty egoizm, ale ##!$%@?
@zwirz: ani jedno ani drugie w Polsce nam nie grozi. Bardziej susze. A i to głównie przez strasznie zaniedbywaną od lat gospodarkę hydrologiczną. Pieniądze wydawane na walkę z globalnym ociepleniem, która to walka jest z góry przegrana, lepiej wydać na przygotowanie się na skutki zmian klimatycznych, które są nieuniknione.
@dlugi_: Akurat przewidywania klimatyczne dla Polski to wzrost powodzi o 500% - czyli powódź stulecie co 20 lat. Zrozum, że płacisz ciężkie pieniądze za to, żeby nie płacić znacznie cięższych pieniędzy - nie dla zabawy. Do tego skutki zmian klimatycznych są zależne od stopnia zmian klimatycznych i nie jest to zależność liniowa. Jeżeli temperatura skoczy o 6°C to jak wydasz pieniądze, żeby przygotować się na wymieranie naszego gatunku?
@Sierkovitz: te najbardziej pesymistyczne modele wzrostu temperatury nie bardzo mnie przekonują, no ale niech będzie.
Obecnie Polska może walczyć z ociepleniem klimatu przez zmniejszenie emisji CO2 głównie w energetyce.
Nie jest to tanie ponieważ nasza energetyka opiera się na węglu.
Najlepszym rozwiązaniem była by budowa elektrowni jądrowych. Tu jestem za.
Kary za emisję CO2 jeżeli były by w 100 procentach wydane na bezemisyjne metody produkcji energii - tez się zgodzę.
Inne
@dlugi_: Z tym słońcem to powtarzasz mity. Mamy jak najbardziej warunki. Pewnie = są kraje z lepszymi ale to nas średnio interesuje - nas interesują wystarczające warunki. Przy obecnej technologii nawet zachmurzenie nie jest wybitnym problemem. Cena instalacji leci na łeb i na szyję (3krotny spadek w ostatnich 4 latach).
Z tym słońcem to powtarzasz mity. Mamy jak najbardziej warunki. Pewnie = są kraje z lepszymi ale to nas średnio interesuje - nas interesują wystarczające warunki. Przy obecnej technologii nawet zachmurzenie nie jest wybitnym problemem. Cena instalacji leci na łeb i na szyję (3krotny spadek w ostatnich 4 latach).


@Sierkovitz: Czy wyprodukowanie tego panelu nie wyprodukowało by więcej CO2 niż byśmy zaoszczędzili ?