Wpis z mikrobloga

#jd #pokazjd #pokazzakupy

Rozpakowałem moje paczuszki.

- Pilot do prezentacji. Miałem kiedyś inny, ten jest fajniejszy.
- Laser zielony na 18650. Na początku wkładam baterię i nie działa. Kręcę kluczykiem i nic. Wiecie co? Wkłada się odwrotnie (inaczej niż w latarkach) - nie ma oznaczeń gdzie +/-. Udało się uruchomić, ale #mindfuck, bo świeci w jakieś kropki zamiast jeden punkt. Znalazłem, że jest pokrętełko, do regulacji. Kręcę jak szalony i układ kropek się zmienia. Okazuje się, że jak to się odkręci, to dopiero normalnie świeci. A świeci mocno. Dlatego, że jest zielony, to widać promień. Jak ktoś jeszcze zamawiał, to uważajcie na oczy.
- Płytka do Arduino, kabelki i jakiś moduł (chyba zasilania). Nie przyszło jeszcze Arduino to się nie bawiłem.
- 20 sztuk przełączników (był jako zapychacz, ale przyda się do Arduino). Fajnie, że Chińczyk wrzucił mi to do koperty razem z płytką wyżej, mimo, że było oddzielne zamówienie - jeden list mniej.
- Obudowa na baterie, żeby zrobić power banka. To jakiś fail. To jest jednokrotenego użytku? Bo jak zamknę tą pokrywkę, to już się tego nie wyjmie. Jest tak jakby trochę za duża. No i wykonanie średnie.
- Czytnik kart SD na USB (na zdjęciu nie ma, gdzieś mi się zapodział w tych śmieciach xD ). Wrażenie wywołał dobre, ładnie wygląda.

Ogólnie jestem zadowolony. Pilot, laser, czytnik, płytka - pierwsza chińska klasa. Niesmak po tym powerbanku, ale czego się spodziewać po $2 czy tam $3 (było i tak jako zapychacz).
Pobierz mk321 - #jd #pokazjd #pokazzakupy 

Rozpakowałem moje paczuszki.

- Pilot do prez...
źródło: comment_prItdYlEyVRELjrsQWJGN8hgPMI1liLW.jpg
  • 28
@jemburaki: @patrykw96: @Checkmate: ten laser kupowałem: http://en.jd.com/product/Powerful-Green-Green-Laser-Pointer-gazing-Pen-Beam-Light-Lazer-5mw-Star-Cap_791156.html
Kierowałem się wyglądem, bo kolega ma z wyglądu identyczny i mocno świecił. No i ten co przyszedł świeci tak samo :)

@urban07: no da się zdjąć i jest wszystko OK. Ale nie wiedziałem o tym i się zastanawiałem co jest nie tak xD

@hpiotrekh: obudowa taka: http://en.jd.com/product/Colorful-Mini-Portable-Power-Bank-Key-Chain-USB-18650-Battery-Charger-for-iPhone-for-Samsung-for-HTC-Huawei-Smartphone_682099.html
Nie polecam, dziadostwo totalne. Albo akurat mi trafiła się taka felerna sztuka. W
@mk321: Wygląda chyba identycznie jak te, które kupiłem właśnie za 7zł z ogniwem i kabelkiem z wymiennymi końcowkami. Ja z jakości obudowy w sumie jestem zadowolony. Może faktycznie masz jakąś felerną sztukę.
@b_realm8: @Checkmate: @urban07: no ja też mam 303. Kurcze, niebezpieczne to xD
Kluczyk po to, żeby ktoś przypadkiem nie włączył i sobie oczu nie uszkodził (np. szczególnie dzieci - kluczyk zabierasz i chowasz).

Baterie miałem wcześniej kupione do latarek. Teraz mam problem, bo sprzętu na 18650 przybyło, ale nie ma gdzie baterii kupić. Kiedyś kupowałem na swiatełka.pl były dobre i tanio. A teraz sporo podrożały ( ͡° ʖ