Wpis z mikrobloga

Wziąć wszystkie najzajebistsze cechy psów (wierność, posłuszeństwo, empatie do właścicieli, zdolności obronne, chęć do zabawy, charakter mocno pod właściciela, ogólną estetykę (poza szczurami i bullterrierami ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i dołożyć do tego dużą bezobsługowość kotów (robią w kuwetę, mogą same siedzieć dość długo - to by było na tyle ich dobrych cech ( ͡º ͜ʖ͡º) ) i byłoby zwierze idealne.
Tyle ras powstało przez ostatnie kilkaset lat, nie mogli tego jakoś pomodyfikować? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przynajmniej mógłbym mieć zwierzątko w bloku.
#przemysleniazdupy #psy #koty #nobodycares #oswiadczenie
Pobierz
źródło: comment_VZMrlybCjL3l2OuDUiUDLtr4czeXyzuW.jpg
  • 10
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: Zwierzę idealne już istnieje. Ma 4 łapki, ogonek, uszka, wiecznie zimny nosek i nazywa się Pies. To jest podstawowa wersja oprogramowania, którą posiada każdy z nich. Aby Psa w wersji 1.0 bardziej spersonalizować, trzeba mu wgrać oprogramowanie Szkolenie z dodatkową nakładką Socjalizacja. Oprogramowanie szkolenie ma kilka wersji, możesz wybrać taką, która najbardziej Ci będzie odpowiadała :-)
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: Odpowiedzialność jasne, ogromna. Poza tym nie widzę przeszkód :) W wielu ludziach pokutuje właśnie mit "pies to musi mieć duży ogród, żeby się wybiegać, no i na dworzu najlepiej cały czas żeby był". Bzdura. Pies potrzebuje porządnego spaceru, żeby mógł się wyszaleć do woli, a po powrocie do domu tyle miejsca, żeby mógł dupę położyć i się obrócić - i tak do następnego spaceru ( ͡° ͜ʖ ͡
@robertx: No i zapewnienie mu spacerów to jednak dla mnie ta odpowiedzialność. W domu rodzinnym pies wylatywał do ogrodu i sobie radził parę godzin - po prostu czasem się nie da. Na studiach przez rok mieszkaliśmy z ogromnym goldenem - mieszkanie miało ogródek gdzieś 3 na 4 metry i przy 4 osobach na mieszkaniu i tak ciężko było czasem zapewnić mu odpowiednią ilość wyjść. Ostatnio zresztą znajomi z tego powodu mieli
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: Do wszystkiego trzeba podchodzić z głową. 9 godzin to nie jest super dużo dla psa samego w domu, powiedziałbym, że norma. Ale najpierw trzeba tego psa nauczyć... No ale jak nauczyć, jak samemu się nie umie, a jest się zbyt durnym, żeby chociaż w necie coś o tym poczytać... Może i lepiej, że psiaka oddali :) Poza tym pobieganie po ogródku nigdy nie zastąpi, ani tym bardziej nie zmęczy psa
@robertx: No już wiesz, ich decyzja, według mnie i tak rozsądna (ogródka nie mieli, inni ludzie). A też mam trochę inne przyzwyczajenia po swoim, więc zostawienie psa na ~~9-10 godzin dla mnie też się wydaje kosmosem, ale możliwe, że da się to jakoś ogarnąć.
Ale zamknijmy to w słowie odpowiedzialność - czyli właśnie zapewnienie psu odpowiedniego ruchu i wyjść w odpowiedniej częstotliwości - co niektórych może właśnie przerazić lub przerosnąć.