Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, chwilę z wami już tu jestem i tak się składa, że potrzebuję pomocy. Mianowicie 1 sierpnia tego roku miałem wesele. Wszystko ładnie pięknie, wydawałoby się dopięte na ostatni guzik, ale nie. Podpisałem umowę przez internet z fotografem (pic related).

Na wesele przyjechał fotograf i kamerzysta, byli to chłopacy, których pan Kornel, właściciel firmy Alpha Susz Foto-Video, zatrudnia na zlecenie. Bardzo spoko chłopaki, byłem zadowolony z ich pracy i dalej mam z jednym kontakt. Z Kornelem umówiliśmy się na 5 sierpnia na sesje zdjęciową. I znowu wydawało się, że wszystko poszło zgodnie z planem, jednak popełniłem spory błąd, jeszcze przed weselem wpłaciłem 500 złotych zaliczki na jego konto, zgodnie z umową. Niestety zaraz po sesji zapłaciłem mu 2400 złotych w gotówce i jak się domyślacie czekam na zdjęcia i filmy do dzisiaj. Kornel zaznaczał, że zajmie mu to trochę czasu - około 45 dni. Minęło już ponad 100 dni, najpierw zasłaniał się wypadkiem, przesuwał termin o kolejne tygodnie. Kontaktowałem się z kamerzystą, który swoją pracę wykonał, ale nie mogłem się dodzwonić do właściciela Alpha Susz i udało mu się z nim skontaktować. Wydawało się, że sprawa się wyjaśniła, bo w zeszłą sobotę Kornel napisał mi, że wysłał wszystko w piątek na mój adres. Znowu kłamał. Od paru dni ma wyłączony telefon, ale nie przeszkadza mu to we wstawianiu zdjęć z imprez na facebooka firmowego i prywatnego.

Teraz pytanie do was, co mam zrobić? Na umowie nie ma terminu wykonania zlecenia, co gorsza, nie mam żadnego potwierdzenia tego, że zapłaciłem mu w gotówce resztę pieniędzy, świadkiem jest moja żona oraz kolega i koleżanka Kornela. Niestety liczyłem na normalną współpracę, ale jak się okazało po raz kolejny, nie można liczyć na uczciwość ludzi. Czy powinienem do niego podjechać po obiór osobisty (ok. 115km)? Czy czekać i liczyć, że w końcu to zrobi i wyśle? Czy może jest możliwość skierowania tej sprawy do odpowiednich organów?

Wszystkich szukających fotografa chciałbym bardzo mocno przestrzec przed Alpha Susz Foto-Video, nie wywiązuje się z umowy, nie szanuje klienta, o ile przed weselem kontakt był znakomity, tak po wykonaniu zlecenia magicznie się urwał.

#fotografia #prawo #pomocy #oszukujo
Berciquez - Cześć Mireczki, chwilę z wami już tu jestem i tak się składa, że potrzebu...

źródło: comment_Yy3zsNUBLgfo5i9yigbQ7umtVJl2dDhV.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
Napisz grzecznie list, którym opiszesz obecną sytuację i zarządaj w nim dostarczenia zdjęć w ciągu 2 tygodni od daty otrzymania niniejszego listu. Dodatkowo napomknij, że jest to ostatnie takie wezwanie a potem będzie się z nim kontaktować odpowiednia kancelaria adwokacka. List/wezwanie wyślij poleconym z potwierdzeniem odbioru i czekaj.
  • Odpowiedz
@niematakiegobicia: No właśnie, ale dlaczego on boi się o tym powiedzieć? Ja nie potrafię tego zrozumieć, jakbym miał jakieś problemy to by się chyba nie bawił wczoraj w Sopocie na imprezie. Ja spróbuję zrobić ile mogę, ale też chciałbym jakoś jego firmę wypozycjonować w google, żeby inni się nie nacięli tak, jak ja.
  • Odpowiedz
@Berciquez: Na to pytanie nikt Ci nie odpowie. Co do rady @miszcz_riposty to ten "list" warto zatytułować "wezwanie do spełnienia świadczenia". Zawierasz w nim też takie rzeczy jak
- datę i miejsce sporządzenia pisma
- dokładne swoje dane
- dokładne dane wzywanego
- opis sytuacji zawierający datę i miejsce zawarcia umowy, informacje o wszelkich zaliczkach, przedmiot umowy etc...
- żądanie
  • Odpowiedz
@miszcz_riposty: @maniac777: @niematakiegobicia: W zeszłym tygodniu przyszły zdjęcia i film. Po paru dniach doszło 1 płótno. Gościu dalej nie odbiera. Ogólnie chciałbym wam podziękować, bo jak widać pismo podziałało. Pytanie tylko co z tym robić dalej? Walczyć o to, czego nie przesłał? Smarować go gdzieś w internecie? Dodam tylko, że film jest zmontowany na szybko i przejścia pomiędzy scenami to 10 sekundowa pauza z dźwiękiem w
  • Odpowiedz
@Berciquez: To czy walczyć dalej na drodze sądowej to zależy od ciebie. Ja Ci tego nie powiem, ale raczej nie smarowałbym go w internecie. Czego jeszcze nie przesłał i ile jest to warte?
  • Odpowiedz
Witam. Też mam ten sam problem z tą sama firmą. Jeżeli jesteście zainteresowani wspólnym pozwem bądź jakąkolwiek współpracą w związku z bezkarnym oszukiwaniem ludzi przez tą firmę proszę o kontakt.
  • Odpowiedz
#susz #alpha #hd #sitnik #kornel
Susz Alpha HD - przestrzegam przed tym oszustem. Mieliśmy w lipcu 2015 do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy ani jednego zdjęcia. Nie jesteśmy jedyni – na facebook’u istnieje grupa poszkodowanych w podobnej sytuacji co my – po roku czasu nie mają ani jednego zdjęcia, bądź filmu. Kornel przed weselem jest doskonale dostępny pod telefonem, lecz jeśli w Waszym
  • Odpowiedz
#susz #alpha #hd #sitnik #kornel
Susz Alpha HD - przestrzegam przed tym oszustem. Mieliśmy w lipcu 2015 do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy ani jednego zdjęcia. Nie jesteśmy jedyni – na facebook’u istnieje grupa poszkodowanych w podobnej sytuacji co my – po roku czasu nie mają ani jednego zdjęcia, bądź filmu. Kornel przed weselem jest doskonale dostępny pod telefonem, lecz jeśli w Waszym
  • Odpowiedz
Witam, tez jestem poszkodowana. Nie wiem juz co mam zrobic. Pisze maile i prosze o przeslanie filmu i nic. Mielismy slub 23 lipca i do dzisiaj nic nie doslalam. Pan Kornel nie odpowiada na moje maile, zero komunikacji z jego strony.
  • Odpowiedz