Wpis z mikrobloga

Mirki, nie jestem rasistą, ale myślę że Murzyni z Czarnej Afryki to #podludzie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tak się składa, że mam ksywkę identyczną jak najbardziej popularne nazwisko w Afryce Subsaharyjskiej. W związku z tym, mam od ok. 2006 roku konto na gmail ksywka@gmail.com (każdy ciekawski obczai jak brzmi ta ksywka). W związku z tym przynajmniej dwa razy w tygodniu dostaję maile żeby potwierdzić rejestrację na fejsiku. Raz na tydzień jakieś przypomnienia z Urzędu Skarbowego Zanzibaru. Raz na kilka tygodni oferty pracy w kopalni platyny. Od czasu do czasu na przykład potwierdzenie przyjęcia albo wyrzucenia ze studiów w RPA. Ostatnio jakiś typ chciał sprzedać silnik na ichniejszym OLX. Sporo prywatnej korespondencji, wtedy staram się odpisywać, że to pomyłka. Jest tego znacznie więcej, nie pamiętam. Wniosek z tego taki, że przeciętny Murzyn myśli, że jak napisze swoje nazwisko przed @gmail.com, to to jest jego adres e-mail. Aha, ostatnio dostałem PDF z banku Zanzibaru z prawdopodobnie kartą kredytową, tyle że zaszyfrowany.

#bekazpodludzi #afryka #rasizm
  • 2