Wpis z mikrobloga

Taka jesienna sesja i trochę #pokazauto
Wszyscy jarają się polonezami, dużymi fiatami i maluchami, a mało kto wie o tym, że ten samochód był również produkowany w Polsce i był swego rodzaju kamieniem milowym motoryzacji nie tylko krajowej :)

#samochody #samochodyboners #motoryzacja #klasykimotoryzacji
Pobierz alvarro - Taka jesienna sesja i trochę #pokazauto 
Wszyscy jarają się polonezami, du...
źródło: comment_VDSnn8c5I8df4KlWYAecKWXtMTuEcu4l.jpg
  • 13
@white_duck: generalnie dynamika jazdy nie odstaje za bardzo od współczesnych pojazdów. Auto ma 55 KM i przy masie około 800 kg sprawia, że odpycha się wyśmienicie. Dodatkowo walory wizualne podkreśla fakt iż jest to wersja eksportowa czyi z czerwoną tapicerką "typu skai"
@alvarro: Ooo, to kolorystycznie pięknie, kremowy (?) z czerwonym wnętrzem, świetnie, chociaż fanem skaju jako takiego nie jestem :) Jak pamiętam, nawet w książce Sam Naprawiam Zastava 1100p jest informacja, że zimą to zimne, latem gorące i ogólnie pokrowce są najlepszym rozwiązaniem.
Remontowałeś czy kupiłeś model w dobrym stanie i tylko odświeżyłeś?

A tak co do tej fascynacji masowo produkowanymi autami z PRLu to dla mnie właśnie Zastava jest najciekawsza.
@alvarro: Ooo, jak ładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo elegancko się prezentuje!

Przed remontem? A wymaga remontu czy spokojnie można jeździć kolejne lata? Pewnie wiesz, że ładnie zachowane samochody, oryginalne i spatynowane są bardzo w modzie i ogólnie są coraz bardziej cenione a dla wielu oryginał w patynie jest więcej wart niż samochód po nawet najlepszym remoncie na ideał.
@white_duck: Mechanicznie jest bez zarzutów, w tym sezonie ponad 1000 km bez najmniejszej awarii. Auto ma w tym momencie 78 tys przebiegu. Korozji 0, jednak jest kilka wgnieceń i zadrapań, które spędzają mi sen z powiek i zaburzają moje feng shui, stąd decyzja o remoncie
@alvarro: Ja bym w takiej sytuacji remontu nie robił, ale twój wybór. Tylko dobrze to przemyśl. Po remoncie może być każdy jeden samochód bo to zawsze można zrobić a czasami trzeba, ale nie każdy ma 30 czy 40 lat i ciągle świetnie jeździ jak i wygląda. To jest droga tylko w jedną stronę, nie da się wrócić do stanu oryginalnego.
@alvarro: Ło matko mieliśmy taka w domu, kolor zaba, 5drzwi... Żaden polonez czy 125p nie miał podejścia spod świateł. Świetnie sie tym jeździli, tylko cos mi świta ze lewy (?) przegub wyskakiwal ze skrzyni i wujaszek przesunął oś delikatnie so środka. Gratuluje, dbaj chuchaj, jezdzij.