Wpis z mikrobloga

#gnidamabialaczke
dziś mamy siódmą dobę od przeszczepu
i ten biedny pan doktor wchodzi tu do mnie codziennie
i nie wie.. cieszyć się, czy płakać,
czy co..
bo niby codziennie lepiej, ale źle ( ale lepiej jednak )
wspólnymi siłami dochodzimy do wniosku, że raczej przyjmujemy wersję zaciesz i jest fajnie
skoro wersje mamy zsynchronizowane i historie nam się nie rozjadą, uznajemy że dzień jest udany
tu bardziej dla doktora, dla mnie cały czas tak samo
on idzie, a ja zostaję i korzystam z wszechobecnego pakietu spa
gorączki na ten przykład - rozdają.. to biorę, w domu takich nie miewam
robi się głodno? nie ma sprawy! będzie pan zadowolony!
wjeżdża catering
widok - hmm ciężki do opisania, ale spróbuję..
zupa - nie.. zupa to zbyt mocne słowo w tym przypadku..
w miseczce na zupę znajduje się :
- kasza manna
- ziemniak
- makaron
- ryż
- marchewka - chyba.. nie wiem.. boję się myśleć inaczej.. niech tak zostanie..
podsumowując - Czeski Film, nikt nic nie wie
jedziemy z drugim daniem
tu na talerzu jakimś przypadkiem wylądowała ryba, która trochę jak ryba wygląda.. walory zapachowe i smakowe - no tu już zdecydowanie gorzej..
do tego ziemniaki i obok paciaja.. czegoś, nie wiem co to.. chyba na mnie poluje.. potulnie omijam szerokim uchem
ogólnie Wolna Amerykanka
jest też kompot - kompot jak kompot.. bez wodotrysków.. jest, smakuje jakimś owocem i już.. zadanie spełnił..
trochę słabo, ale pojawia się światełko w tunelu, którym jest ochoczo brzmiący - kisiel
kisiel to zdecydowanie moja ulubiona potrawa.. widać, że kisiel jest pasją tutejszego szefa kuchni, bo codziennie wychodzi mu wyśmienity
w związku z powyższym zamawiam sobie po trzy porcje na dzień
w kuluarach dnia dzisiejszego przelatuje też pomysł przetoczenia płytek krwi oraz samej krwi
brzmi fajnie - zobaczymy, jakie będzie wykonanie..
póki co innych atrakcji brak..
w takim razie zarządzam drzemkę
  • 42
@Solitary_Man: w gruncie rzeczy, to przestaję zwracać uwagi na walory smakowe.. bardziej skupiam się na tym, żeby jedzenie "nie bolało", bo mam cholernie podrażnione podniebienie..
@Formek21: stąd też np jem sporo kisielu.. zwyczajnie skubaniec przelatuje przez gardło bez jakichś tam rewelacji :)
@Jade: no niestety nie mam szans.. ogólnie ta cała izolatka, to konkret obostrzenia.. woda mineralna do picia tak, ale tylko przegotowana..
ALE dostałem kartkę z rzeczami, które
@gnida84: ja używam kamienia, ale nie kupiłem, zapierwiastkowałem znajomym z chodnika, bo im został nadmiar. Równie dobre sprawdza sie tak ze 3-4 takie płaskie coś ni to cegła ozdobna ni to kafelka, trzeba 4 takie i masz kamień do pizzy jak znalazł i kosztuje łącznie jakies 2zł a nie 50 :)
@gnida84: mam kamień do pizzy i robię na nim pizze od dłuższego czasu i jak dla mnie, rewelacja. Tylko trzeba go wcześniej naprawdę porządnie nagrzać żeby spełnił swoje zadanie. Mam też jak coś przepis na świetne ciasto do pizzy, każdy komu przekazuje jest zachwycony. Bez kamienia pizzy nigdy nie robiłem w piekarniku więc odniesienia nie mam ( ͡º ͜ʖ͡º) Wiem jedno, nigdy więcej nie zamówię pizzy
@rufus1987: też uważam, że własna pizza jest o wiele lepszym / smaczniejszym / tańszym / zdrowszym rozwiązaniem..
jeśli chodzi o ciasto, to do tej pory - jak pewnie większość wykopków - wykorzystywałem Przepis na Pizzę by RS
ale z chęcią spróbuję Twojego, jeśli nie masz nic przeciwko aby się nim podzielić :)
kamień zamówię na pewno zaraz po wyjściu ze szpitala, albo wcześniej żeby czekał na mój powrót ( ͡°
@rufus1987:
@gnida84:

Jadłam pizze domową z kamienia i bez i szczerze to różnicy nie ma, według mnie w ogóle pizza z piekarnika jest tak dobra, że kamień jakoś jej walorów smakowych nie zmienia, pewnie smakosze pizzy widzą różnicę. Dla mnie podstawą jest dobrze nagrzać piekarnik razem z blachą, na której pieczemy (tj przełożyć, a raczej przesunąć pizzę na bardzo gorącą blachę), wtedy ten spód jest taki fajnie chrupki i sztywny
@gnida84: komu jak komu ale Tobie przepis dam jak najbardziej http://fotokulinarnie.pl/przepisy/oryginalne-wloskie-ciasto-na-pizze-i-sos tylko mąki nie używam tej włoskiej a zwykłej w biedry;) Co do pomidorów ja używam w puszce i polecam te z Lidla one są chyba z włoch i smakują i pachną pomidorami, te z biedry tylko się nazywają pomidory.
Kobminowałem też pare razy dodając więcej mąki/wody ale jednak te proporcje w przpisie są idealne.

Jak byś szukał kamienia to poszukaj
@rufus1987: masz jakiś patent na umieszczenie pizzy na rozgrzanym kamieniu? Zsuwasz ze stolnicy, która wcześniej podsypujesz mąka kukurydziana? Czy jak?
Bo ja sie poddałam i zrezygnowałam z kamienia :(
@gnida84: Jak leżałem w szpitalu po operacji 10 dni na przełomie lipca i sierpnia to jedzenia szpitalnego miałem pod koniec serdecznie dość. Głównie przez to, że nie ma w nich żadnych przypraw i wszystko smakuje tak samo: czyli nijak.
@magrusia: Ja mam łopatkę, którą dostałem razem z kamieniem, wczesniej jak miałem pożyczony kamień zrobiłem sobie "łopatkę" z kartonu, działało :)

@gnida84:

Jak coś kupowałem od tego sprzedawcy http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=23246344
Kamień zrobił mi większy jednak w cenie a nie tak jak pisałem, że za dopłatą.
Łopatkę pod wymiar kamienia dostałem gratis :)

Zapłaciłem dokładnie 55zł z wysyłka za kamień 34x34cm i łopatkę. Taki rozmiar jest idealny do większości piekarników, mógłby ewentualnie
@Biala: kwarantanna skończy się, jak lekarze stwierdzą, że to już.. że teraz mogę siedzieć zamknięty w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wtedy właśnie zaczną się też kulinarne eksperymenty, o których na bank będę informować :)
@kfasu: trudne pytanie.. niby komórki przeszczepione były 6 listopada.. to może od tego dnia.. Ale szpik jeszcze się nie odbudował, więc to jeszcze chyba za wcześnie.. zapytam w poniedziałek mojego