Wpis z mikrobloga

@goferek:

Otwarte dzisiaj Centrum to budynek – dostosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych – z 10 nowoczesnymi salami dydaktycznymi i 10 innowacyjnymi laboratoriami specjalistycznymi:

Podstaw technologii komputerowych, mikrokontrolerów i systemów wbudowanych
Zaawansowanych technik grafiki komputerowej
  • Odpowiedz
@Inteligentny: fajny masz nick, taki przewrotny. Takiej uczelni jak WAT to na świecie drugiej nie ma z tym się zgodzę. Wyobraź sobie że uczelnie (inne) a może raczej ich pracownicy współpracują z przemysłem tylko nie ma to żadnego / większego przełożenia na zyski / usprawnianie uczelni po prostu ich prywatna działaność
  • Odpowiedz
@rrobot: Współpraca zawsze ma przynosić korzyść obustronną. Nie wiem co twój lekko ironiczny komentarz ma znaczyć. Nie uważam, że WAT to najlepsza uczelnia świata... Tego nie powiedziałem, ale znam od podszewki jak w trudnej sytuacji była. Ktoś miał kiedyś pomysł aby ją zlikwidować, bo no po co naszemu "super nowoczesnemu" wojsku zaplecze techniczne. Możesz się zdziwić ale w pewnych bardzo wąskich dziedzinach uczelnia jest zaliczana do ścisłej światowej czołówki.
http://regionalna.tvp.pl/20832653/telewizja-polska-i-wojskowa-akademia-techniczna-lacza-sily
  • Odpowiedz
@Inteligentny: To dziwne że mieli ją zlikwidować przecież wojsko zawsze jest dobrze finansowane przez rząd i na pewno są priorytetem jeżeli chodzi o podział środków pomiędzy uczelnie
  • Odpowiedz
@Inteligentny: hmm to Koszela się tym lab opiekuje? Kurcze chyba trzeba rozważyć doktoranckie, dobrze zajęcia z nim wspominam :).
@Kuroblack: @rrobot: @goferek: WAT to akurat nieźle się z kasą ogarną. W latach '90 mieli ciężko, bo MON stwierdzał, że skoro są studenci cywilni, to kasę powinien wykładać MNSW (czy jak się to wówczas zwało). WAT na szczęście z sytuacji wybrnął i zaczął czerpać kasę
  • Odpowiedz
@Inteligentny: 6 lat temu kończyłem uczelnie X . A tam standard czyli algorytmy , analiza matematyczna , dyskretna , czyli to co każdy Informatyk powinien wiedzieć . Natomiast z technologią już trochę gorzej . fortran plus Pascal pierwsze oznaki wprowadzenia javy przez niesfornego syna pewnego profesora . Przetwarzanie równoległe w powijakach . Krótko mówiąc uczyłem się na uczelnie i do pracy osobno .
  • Odpowiedz