Wpis z mikrobloga

Mirki, dziwna sprawa. Trafiłem na zwolennika partii #razem lub jak kto woli #raklem i powiedział mi on, że absolutnie rozumie, bo (interesuje się matematyką, analizą, statystyką itp.), że pomysły Razem doprowadzą do tego, że gospodarka będzie się zwijać, ludzie nie będą się bogacić, a przyjęcie imigrantów w dużej ilości też spartoli wszystko gospodarczo, ale jego cel jest taki, żeby to wszystko się zepsuło, bo chodzi o to, żeby nie było nierówności. Mówił to spokojnym, analitycznym tonem, a wszelkie argumenty dotyczące wydajności, #gospodarka przyjmował z absolutnym zrozumieniem, co więcej - on się z nimi zgadzał. Tylko mówił, że nie możemy w ten sposób działać, bo postępująca automatyzacja doprowadzi do bezrobocia.
#korwin #kukiz #4konserwy #wolnyrynek #ekonomia

Ja nie wiem co gorsze, Ci co faktycznie wierzą w te bzdety, typu Szumlewicz, czy tacy ludzie jak on?
  • 9
@Tylko_nocny, zapytałem czemu nie realizuje swoich idei prywatnie, po prostu za własne pieniądze, nie założy fundacji która będzie nawoływać do tego typu czynów za prywatne pieniądze.

Powiedział, że za mała skala.
@HadHod, e to może lepiej nie bo ja jestem konserwatystą, chociaż libertarianie rzecz jasna są bliscy memu sercu. :D I pewnie mają rację, jak prawie zawsze. :)