Wpis z mikrobloga

#konsole #playstation #playstation4 #emulacja #psx #gry

Cześć Miraski, mam 2 problemy:

1. Chciałem sobie pograć w Castlevanię na ePSX ale podczas grania po ok. 10 minutach ePSX nagle się sam wyłącza, czemu? Zły bios? Do tego pomimo zapisania stanu gry, po ponownym uruchomieniu już tego zapisu nie mam.

2. W momencie gdy sparuję kontroler od ps4 z komputerem (bezprzewodowo) to nie reaguje on na konsolę, czy jest jakiś szybki sposób przełączania się między konsolą a PCtem? Nie widzi mi się za każdym razem usuwać w Panelu użyszkodnika kontrolera po czym znów go wykrywać i usuwać po zakończonej grze na emulatorze.
  • 9
@vanot: Rozpisałem się, co może być nie tak z konsolą i dopiero się skapnąłem, że grasz na emulatorze xD
Ale wracając do tematu... Używasz najnowszej wersji? Spróbuj zmienić/przekonfigurować plugin od grafiki, to może krzaczyć emulator. W ogóle gra wyłącza się mniej więcej w tym samym momencie? kiedyś nieodpowiednie używanie save stateów potrafiło pousuwać zapisy, nie wiem jak jest z tym teraz.
@Zwanek: Oj cumplu cumplu, trzeba czytać do końca posty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki za odpowiedź!
Co do grafik, znasz może jakieś sprawdzone źródło od epsx gdzie takowe silniki moge sprawdzić/ściągnąć?
Co do save'ów nie używałem tych z programu ePSX tylko normalnie w grze zrobiłem zapis, bez żadnych kombinacji, oszustw itp.

Odnośnie pada możesz mi coś poradzić czy niezbyt? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@vanot: Pluginów najlepiej szukać na oficjalnej stronie ePSXe, chociaż większość instalek emulatora miało po kilka wbudowanych wtyczek i to mi zwykle wystarczało.
Niestety z padem nie pomogę, bo DS4 nawet w ręce nie miałem ;p
@vanot: z kontrolerem to moze podepnij pod kompa kablem i odpal program ds4tool :D ja tak tylko gralem i nie trzeba potem go parowac z konsola ponownie, a co do emulatora to nie wiem :D w hity z psx gram na vicie
@vanot: co prawda pada od ps4 nie mam, ale z doswiadczenia wiem, że takie urządzenia parują się tylko z jednym odbiornikiem - jak sparujesz pada od xboxa z konsolą, to nie łączy się juz z odbiornikiem usb do kompa, i odwrotnie - jak podepniesz go do kompa, to nie włączy konsoli do ponownego sparowania. Takze na to chyba rady nie ma
@vanot: tak na logikę, gdyby jakimś cudem to działało, to pewnie za każdym razem ps4 by się odpalało, a ty chciałeś pograć na kompie :P akurat parowanie pada z konsolą to chyba tylko podpięcie kabla usb, więc nie aż taka straszna sprawa :P