Wpis z mikrobloga

#medycyna

Szukam Mirkowego lekarza, chodzi o kolano.. Albo lekarz #!$%@?, albo ma rację, chciałbym sie upewnić - bo kolano to nie kość - jak sie raz #!$%@? to potem już boli :P
  • 6
@Ineptus: A wiec tak, krótko... Wpadłem sobie po ciemku w dziure, odrazu zabolało mnie kolano, nic nie pieprznęło, nie bylo chrupniecia. Przespałem nocke, posmarowałem diklofenakiem. Zalozylem knee support, podjechałem na SOR , lekarz stwierdzil ze nie ma obrzeku i siniaka, powiedzial, ze nie ma potrzeby robic przeswietlenia i zebym sie zglosil jak nie przestanie boleć. Dzis mija 7 dzien, kolano boli jak budze sie rano ( bol 2/10 ledwie odczuwalny) pewnie
Nie sądzę, żeby rtg coś pokazało, jeśli nie było nic na zewnątrz widać. Mogłeś naderwać sobie więzadło, wklinować trochę maziówki czy tłuszczu. W każdym razie może to i parę tygodni się goić. Czujesz jakąś niestabilność tego kolana? W którym miejscu boli?
Dobre macanie i ew. USG to byłaby teraz najlepsza opcja, jeśli chcesz się upewnić, że wszystko w porządku.
@Sypu: Mogłeś sobie np. naciągnąć MCL - zwłaszcza jeśli łydka uciekła Ci do zewnątrz przy upadku. Polecam jednak prawdziwą konsultację ortopedyczną jeśli coś Cię niepokoi. Wtedy może lekarz zaleci Ci USG i podpowie gdzie - bo ortopedyczne niewielu dobrze umie. Do tego czasu możesz robić sobie zimne okłady, nie przeciążać i ewentualnie czymś smarować jeśli lubisz.