Wpis z mikrobloga

@Misq: Zrzucanie kilogramów (tłuszczu) to treningi aerobowe / cardio. Chodzenie, bieganie, orbitrek, rower, pływanie - co tylko chcesz. Tłuszcz zaczynasz utleniać (bez wcześniejszego ćwiczenia) po ok. 40 minutach, więc miej to na uwadze. Poza tym dieta oczywiście jest podstawą.

Jeżeli chodzi o boks - miałem okazję w jednym takim treningu uczestniczyć i był najcięższym jaki miałem okazję doświadczyć (na tego typu zajęciach). :)
@dptd: Doskonale wiem jakie ćwiczenia mają wspomóc zrzucanie kilogramów, chodzi mi o to, czy na tego typu treningach wymagają biegania. A z boksem chodzi mi w sumie najbardziej o to, czy jest przerzucanie dużej ilości kilogramów, wysiłek czysto siłowy (mało powtórzeń, duże ciężary) czy wytrzymałościówka. Stawy nie pozwalają mi na podnoszenie cięższych sztang, dlatego chciałem zamienić siłownię na coś innego...
@Misq: Skoro piszesz "zrzucić parę kilo" i po chwili od razu pytasz czy trzeba biegać czy może rower to skąd ja mam wiedzieć czy Ty pytasz o to pod kątem boksu czy zrzucenia tych kilo? Hm?

@fenis: O! Masz jakiś link? Z chęcią poczytam.
@syndrom: Kurde, właśnie o to mi chodzi, żeby biegania było jak najmniej :(.

@dptd: Chill, po prostu nie podoba mi się to ciągłe powtarzanie o treningach "cardio/aerobowych", zbyt wiele razy to słyszałem :p. Poza tym przecież napisałem najpierw o treningach, dopiero potem o ewentualnym zrzucaniu kilogramów, raczej wiązałem to z boksem.
@fenis: Ciekawe - dzięki! Ja już nie raz grzebałem za takimi informacjami - najlepsze jest to, że na takim AWF w Gdańsku uczą, że pali się po 40-50minutach. Tutaj podają, że można przerywać i robić kilka, krótszych sesji. Zapewne nie ma reguły... Najlepiej się po prostu ruszać i sprawdzać na sobie co jak działa. ;)
@dptd: Mnie na AWF dziekan nauczył, że lepsze są treningi interwałowe (szczerze mówiąc nie zaglądałem do linku). Jakoś to ma działać na zasadzie podwyższenia metabolizmu "na zaś", dzięki czemu spala się także jakiś dłuższy czas po samych ćwiczeniach.
@dptd: Nie pamiętam, możliwe. Jestem na takim kierunku, że zajęć z nim miałem zaledwie kilka, co strasznie mi przeszkadza :(
@Misq: @dptd: Chodzi o metabolizm spoczynkowy, interwały go napędzają na dłuższy czas niż zwykła sesja cardio z tętnem 65-75% max.

Interwały z kolei są bardziej kataboliczne dla mięśni, to tyle z ich minusów. Ja staram się robić aeroby 2x30min w dni w które je wykonuje, to podwaja czas metabolizmu spoczynkowego. Czasem będę wplatał interwały, tak jak dziś 15min bo mi się spieszyło po treningu. Myślę, że na chwilę obecną 1x