Wpis z mikrobloga

Witam mireczki! Mój znajomy podesłał mi pewien test. Z początku podszedłem sceptycznie, bo nie wierzę, że jakieś testy przez internet są coś warte, ale wynik mocno mnie zaskoczył, bo w w bardzo dużej mierze się pokrywa z rzeczywistością.

Test na osobowość. Warto się nad tym zastanowić, bo doskonalenie samoświadomości to bardzo duży rok naprzód w doskonaleniu siebie.

http://www.16personalities.com/pl/darmowy-test-osobowosci

To może zacznę ja : Protagonista

"Ludzie o osobowości ENFJ to urodzeni liderzy, pełni pasji i charyzmy. Stanowiąc około dwa procent populacji często odnajdują się w roli polityków, trenerów czy nauczycieli, którzy wychodzą z pomocą innym ludziom inspirując ich do osiągania swoich celów i czynienia dobra na świecie. Dzięki wrodzonej pewności siebie, która rodzi autorytet, osoby z grupy ENFJ czerpią wielką dumę i radość z ukierunkowywania innych do współpracy ze sobą nawzajem i wspierania wysiłków w celu udoskonalania się i swoich środowisk."
"Ludzie o osobowości ENFJ to żarliwi altruiści, czasami aż do przesady, a przeszkody w życiu raczej nie są im straszne, gdy stają w obronie ludzi i pomysłów, w które wierzą. Nic dziwnego, że wiele znanych osób z grupy ENFJ to prezydenci USA – ten typ osobowości chce torować drogę do lepszej przyszłości kierując naród w stronę dobrobytu czy też prowadząc swój zespół piłkarski z niższej ligi do ciężko wywalczonego zwycięstwa."

Dużo się zgadza, choćby fakt że wyciągnąłem mając sezon życia swoją drużynę ligę wyżej woląc zaliczać więcej asyst niż sam celebrować bramki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co wyszło wam?

#psychologia #pytanie #osobowosc #kimjestes
  • 17
  • Odpowiedz
@zexan: chociaż teraz się chwilę zastanowiłem i nie jestem pewien, czy to jest to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie wiem, pomieszało mi się, ale enneagram też możesz zobaczyć w razie czego. Ja kojarzę dobrze i uważam za pomocne zarówno 16personalities, jak i enneagram.
  • Odpowiedz
@krolikbartek: Dokładnie jest 60 pytań. 6 pytań na każdą stronę, stron masz 10 i na końcu wynik wraz z opisem typu osobowości i ciekawym cytatem i przykładem jakiś sławnych ludzi o podobnym typie osobowości, którzy coś osiągnęli, przynajmniej w moim przypadku.
  • Odpowiedz
@Ununoctium: Trudno się z tym nie zgodzić. No ale właśnie każdy w takich opisach powinien wychwycić coś co się go osobiście tyczy. Sam wynik testu nie opisuje dokładnie naszej osoby. Jest tylko wskazówką, być może podaniem kierunku w którym zmierzamy.
@krolikbartek: patrzę 6x6 liczę 6x4 ;D zdarza się.
  • Odpowiedz
@zexan: Ten test co podałeś ma charakter psychozabawy i nic więcej. Konstrukcja itemów (pytań) zawiera wiele podstawowych błędów:
- Podwójne zaprzeczenie
- wielokrotnie złożone zdania
- 7-stoponiowa skala odpowiedzi od której obecnie się juz odchodzi
- określenia mało precyzyjne (często..., bardzo...)
... i wiele innych
  • Odpowiedz
@www_h: Również to zauważyłem, dlatego nie oczekiwałem niczego ciekawego w wyniku tego testu. Mimo wszystko się lekko zaskoczyłem.
  • Odpowiedz