Wpis z mikrobloga

w kradzieży własności intelektualnej. doceniam, że się galeria spodobała ale na przyszłość postaraj się jednak linkować do oryginału.
  • Odpowiedz
@lobek: tak, bo jestem tego autorem. I jest to kradzież - podanie źródła nic nie zmienia. Przeczytaj sobie o tym czym jest i na czym polega prawo cytatu, to nie ma nic wspólnego z Hołdysem. Tym bardziej, że materiał jest w oryginale dostępny ZA DARMO. Sprawę i tak zgłosiłem Wykopowi i Pokazywarce, mam nadzieję że jutro zareagują.
  • Odpowiedz
@marspl: Kolega @lobek zalinkował do galerii na pej.cz i podał, że jest to źródło. Poza tym proszę pokaż mi gdzie w rzekomo Twoim (niestety, ale nie jest on nigdzie podpisany) artykule jest napisane skąd pochodzą zdjęcia tam użyte, inaczej chyba musiał zgłosić Cię do administracji tamtego serwisu z nadzieją, że jutro zareagują.
  • Odpowiedz
@FilipChG: @kamdz: nawet jesli zdjecia sa "pozyczone" to nie znaczy, ze to daje mandat do podkradania czyjejs pracy dalej.

@lobek:

Kradzież gdzie podałem źródło?


Jak skopiujesz ksiazke na pokazywarke i podpiszesz, ze mozna ja kupic w takim, a takim wydawnictwie to tez nie bedzie kradziezy?

Prawo autorskie mamy takie, a nie inne i nalezy go respektowac. Jestem przekonany, ze podobnie byscie zareagowali, gdyby to Wasza praca zostala skopiowana.
  • Odpowiedz
@maciejkiner: co nie zmienia faktu, że sami zamieszczają teksty i zdjęcia bez podawania źródeł, aczkolwiek z tego co widzę minutę temu dodali dopisek "fot. Wikipedia"...
  • Odpowiedz
@tgb: jest bezplatna bo autor zarabia na reklamach na niej - w ten sposob pozbawia sie go dochodu, czyli motywacji do tworzenia tresci.

@kamdz: ja nie twierdze, ze oni sa ok. Ale to nie jest jak z Robin Hoodem, ze okradanie zlodzieja powoduje, ze nie ma kradziezy.
  • Odpowiedz
@marspl: You made my day mr. Weź skończ się napinać bo wiadomo ,że nie chodzi Ci o ten przeciętny artykulik (ze zdjęciami do których sam nie masz praw imho) a o to ,że mogło nie być wejść na pej.cz ;; oh oh moja biedna gówniana stronka nie będzie miała wejść oh nie zostanę milionerem ;; oh oh.
  • Odpowiedz
@marspl: @maciejkiner: a to nie jest tak, ze jak marspl wrzuca tu notorycznie linki do swojej strony, na której zarabia to okrada wykop, ktory przeciez zarabia na sponsowanych znaleziskach itp.? Bo ja widze to właśnie w ten sposób. Jak chce reklamy to niech buli, a nie spamuje chamsko. I, w dodatku, marspl wytyka innym, ze nie szanuja jego praw. Zdeczka hipokryzja.
  • Odpowiedz