Wpis z mikrobloga

#silownia #mirkokoksy #kiciochpyta #warszawa #beactive

Ej, Mireczki, pierwszy raz wybieram się na siłownię. Poradźcie kilka rzeczy:

1. Jedzenie przed i po siłowni. Mam w dniu przed siłownią (ćwiczenia ok. 16-tej) jeść mało, oszczędnie, obficie?
2. Czy powinienem zabrać coś poza ręcznikiem, koszulką na wymianę i bidonem?
3. Polecicie jakąś siłownię objętą kartą BeActive w Warszawie, najlepiej blisko Centrum? Na razie planuje odwiedzać Fitness Club S4 na Nowogrodzkiej.
  • 17
@piotrass007: Chodziło mi bardziej o poradę w stylu "Do X chodzą tylko dresiarze, unikaj", ew. "Tutaj miły trener, poza tym spotkasz innych mirków"

@erajwa: Nie chodzę w majtkach, zeby oszczędzić na praniu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Tostu: 1. Przed treningiem coś klasycznego, zbilansowanego, ale żebyś nie przesadził z ilością węgli bo cię zamuli. Jak trenuję rano to w ogóle ich nie zjadam, samo białko i tłuszcze [twaróg/wiejski i orzechy]. Gdy zdarza mi się iść na siłownie wieczorem to zjadam kawałek mięsa co już samo w sobie ma jakieś tłuszcze, ewentualnie dorzucę garść orzechów i jakiś ziemniaczek, typowy obiad. Może być ryż czy kasza jeżeli cie nie zamuli.
@kamil-zimkiewicz:
Posiłki okołotreningowe nie mają żadnego uzasadnienia.
Odżywianie to proces całotygodniowy.
Jeśli ktoś wierzy, że to co ma w żołądku lub jelicie zużywa na/po treningu, to proponuję się cofnąć do podstawówki.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Żołądek powinien być pusty lub przynajmniej nieobciążony do treningu siłowego, i tak na czas treningu trawienie jest wstrzymane, bo krew jest potrzebna gdzie indziej, a zawartość żołądka jest często wyrzucana, ponieważ ciężki trening
@Gavroche: To idź i trenuj nie zjadliwszy nic od 6h i nie mam na myśli trenowania o 5 nad ranem na czco, a pierwszy posiłek po treningu zjedz też po 6h, a co tam. Będzie to dla ciebie komfortowe? A skoro olaboga jeść trzeba, to wypisałem kilka wskazówek z którymi w ogóle nie podjąłeś dyskusji bo to klasycyzm. Przez wysiłkiem nie obciążamy żołądka, po walimy węgle proste z białkiem. Jak nie
@Tostu: Jeżeli to Twoje początki to zacząłbym od treningów obwodowych (po jednym ćwiczeniu na partię ciała) i 3 serie po 15 powtórzeń. Staraj się ćwiczyć na wolnych ciężarach, musisz przyzwyczaić mięśnie do wysiłku. Co do jedzenia to mogę Ci na swoim przykładzie poradzić dietę jaką sam stosuję (zacząłem spalanie od 35% bf i jestem już blisko 25). Generalnie jem białko i tłuszcze, a węglowodany tylko przed i po treningu (50g ryżu