Wpis z mikrobloga

Byłem klientem #multibank, jak wiadomo przestał on istnieć a rachunki zostały przeniesione do #mbank. Automatycznie otwierali mi eKonto. 5 listopada zmienili cennik opłat za kartę - teraz należy wydać 300zł [a tyle nie wydaję, bo żyje na garnuszku u mamusi] lub zapłacić 6zł. Jako że jestem osobą poniżej 26 roku życia postanowiłem zmienić je na "eKonto dla młodych" (gdzie te opłaty są niższe i ostatecznie nie płacił bym nic, bo wystarczy wydać 100zł kartą) i teraz uwaga... NIE DA SIĘ. #!$%@? XXI wiek i się NIE DA. Na pytanie "dlaczego się nie da" usłyszałem:
Konsultant: "bo otworzył pan konto eKonto"
Ja: "Nieprawda, po migracji sami mi takie ustawiliście. Więc jak zmienić eKonto w eKonto dla młodych?"
K: "eKonto dla młodych jest dla nowych klientów. Takie są procedury"
J: "Ale ja byłem klientem multibanku a nie waszym, więc jestem nowy w mBanku i nie miałem możliwości wyboru konta"
K: "Przykro mi takie są procedury. Prawdopodobnie może pan zamknąć konto i założyć nowe, tym razem już jako eKonto dla młodych"
J: "Ale czy po zamknięciu konta i próbie otwarcia nowego, nie usłyszę "ale pan już był naszym klientem i ekonta dla młodych nie możemy panu otworzyć"
K: "... Musze to sprawdzić, niech się Pan jutro z nami skontaktuje"

Zajebisty bank, zajebiście przemyśleli kwestie migracji kont z multibanku (òóˇ)
Jeśli się jutro okaże, że po zamknięciu konta mogę otworzyć eKonto dła młodych to i tak będę czekać na wypowiedzenie 30dni, skasuje mi się cała historia operacji oraz będę musiał od nowa poświęcać mój czas na otwieranie konta ()

Jaki inny bank/konto polecacie dla osób młodych tzn. poniżej 26 roku życia z minimalnymi lub zerowymi opłatami za usługi?

#gorzkiezale #pytanie #bankowosc #kontabankowe
  • 11
  • Odpowiedz
@Deba: Powinieneś móc z systemu transakcyjnego otworzyć eKonto dla młodych. Całość zajmie max. 5 minut. Problem jest taki, że jesteś z ex-multibanku więc nie wszystko jest dla Ciebie dostępne z oferty mBanku.

Jeżeli chcesz zmienić bank to Millennium - Konto 360 Student. Jedna transakcja kartą miesięcznie i masz wszystko za free.
  • Odpowiedz
@MichaelT128: > Powinieneś móc z systemu transakcyjnego otworzyć eKonto dla młodych. Całość zajmie max. 5 minut.

Nie da się, nie ma opcji wyboru "eKonto dla młodych"

Problem jest taki, że jesteś z ex-multibanku więc nie wszystko jest dla Ciebie dostępne z oferty
  • Odpowiedz
@Deba: I niestety jesteś tak traktowany. Nie masz ogromu funkcji w serwisie transakcyjnym, z których mogą korzystać użytkownicy normalnego mBanku, jak chociażby powtórzenie przelewu. Chociaż systemy zostały połączone i niby wyglądają tak samo to są zupełnie różne.
Jeżeli chcesz się przenieść do innego banku i nie tracić historii z mBanku to proponuję zastrzec kartę w mBanku. Wówczas masz darmowe konto i dostęp do historii. Jeżeli wypowiedziałeś już umowę to pozostaje
  • Odpowiedz
@Deba: oni to robią celowo.

I jeszcze ciekawostka - utrudnianie zamykania konta z ich strony jest notoryczne.
Ale z tego co mi wiadomo, jak zablokujesz kartę, to nie będziesz musiał za nią płacić.
  • Odpowiedz
@Deba: też miałem konto w multibanku (bo nie mieli durnych reklam) i zostałem uszczęśliwiony migracją co mbanku, tylko że mbank nie pozwalał mi zamknąć tego konta. Dlaczego?

Ano dlatego, że dawno temu, gdy mbank startował założyłem sobie konto przez internet i nie dostałem koperty z danymi do aktywacji, potem założyłem w placówce w multibanku i zapomniałem o sprawie.

Okazało się, że powstał przez to 'jakiś' problem i
  • Odpowiedz
@MichaelT128: @Laserade: Mam pytanie o kwestie związanie z zablokowaniem karty.
Logicznym jest wybór opcji "rezygnacja z karty", ale czy nie wykonają do mnie wtedy tysięcy telefonów z pytaniem: "A DLACZEGO?" Nie robią problemów w tej kwestii? Klikam, dezaktywują kartę i tyle?

Zdecydowany jestem na otwarcie konta w PKO BP. Z tego co widzę to konto za darmo, wypłata kasy z bankomatów w całej Polsce też, a kartą wystarczy
  • Odpowiedz
@Deba: Nie, raczej nikt nie powinien dzwonić. Przynajmniej mnie to nigdy nie spotkało. Haczyk w PKO BP jest taki, że ma tragiczną ofertę dla nie-studentów, a na taką ofertę będziesz zmigrowany po wykluczeniu z warunków "Konta dla młodych"
  • Odpowiedz
@Deba: nie pamiętam, ja kiedyś zgubiłem i zablokowałem, nie pamiętam żeby mnie ktoś męczył.
Jak coś to też zgubiłeś i już.


Z tego co widzę to konto za darmo, wypłata kasy z bankomatów w całej Polsce też, a kartą wystarczy 5 transakcji wykonać, nie ważne na jaką kwotę. Czy gdzieś jest
  • Odpowiedz
@Laserade: @MichaelT128: a opłaty za brak karty w mBanku (eKonto) nie ma żadnej tak?

@MichaelT128: do 26 lat jeszcze mi brakuje, więc może się dużo zmienić :) Zresztą nie zamierzam się pozbywać konta w mBanku.

@Laserade: widziałem że ten smartbank całkiem za zero, ale nie przekonuje mnie. szczerze mówiąc pierwszy raz o nim słyszę. t-mobile też odpada.
  • Odpowiedz