Wpis z mikrobloga

#piesekpremier pomimo niskich temperatur dalej urządzał sobie kąpiele w oczku :/
Kąpiel w zeszłą niedzielę (3 stopnie) skończyła się syndromem zimnego ogona i mieliśmy przez kilka dni psa, któremu ogonem zwisał bezwładnie i nie ruszał się... wcale. Tydzień spokoju, a ten mały potwór znowu zrobił dzisiaj plum do wody.
Więc zapadła decyzja - podłączamy pastucha.
Premier jest po pierwszym kopnięciu.
Żyje XD
Pastuch - Premier
1:0

#pokazpsa #pies #psy #bernenskipiespasterski
Pobierz n.....a - #piesekpremier pomimo niskich temperatur dalej urządzał sobie kąpiele w ocz...
źródło: comment_uymAFkBmlNSgB0qetMra1MPT6MGmmKUY.jpg
  • 23
@KiedysMialemBordo: (nie)stety Premier uwielbia wodę, jak się rozszaleje to cały zgrzany leci się schłodzić w wodzie. No i pierwszą konsekwencję tego już właśnie mieliśmy.

Najbardziej obawialiśmy się co będzie, jak oczko zacznie zamarzać. Jak wpadnie do przerębli, to szansa na to, że wyjdzie samodzielnie jest.. marna. A nie da się go pilnować non stop.
@NYCBronx: zazwyczaj nic poważnego się nie dzieje i mija po kilku dniach, chociaż wyczytałam w internetach, że jakiemuś psiakowi jednak ogon nie wrócił już do poprzedniego stanu. No i przede wszystkim jest to dla psa bardzo bolesne, więc lepiej unikać.

Spowodować może to gwałtowna zmiana temperatur - czyli właśnie lodowata/zimna woda, wysoki śnieg, mokry pies + silny wiatr. Zdarza się i latem i zimą. Czasem nawet po kąpieli w domu -
@nama: Moi rodzice mają bernola, wabi się Bundy (tak, Al Bundy jest idolem mojego ojca ( ͡ ͜ʖ ͡) ), z tym, że on panicznie boi się wody ( ͡° ʖ̯ ͡°) a gubek jak jest zima - 20 C potrafi wyjść i się w śniegu zakopać, a jak jest lato +30 i widać, że męczy się strasznie. Wiele razy próbowaliśmy go
@blackmaggot: to może się ciesz? :P Premier od kiedy przywieźliśmy go z hodowli już sobie urządzał kąpiele w misce z wodą i zamiast ją pić to wszystko łapami rozchlapywał :P

Muchy to wszystkie moje psy uwielbiały łapać. Pożyteczne całkiem :>

Bernole to ogólnie super psy, świetna rasa do kochania.