Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirabelki. ()
Dziś mam dla Was mój niedawno odkryty bardzo fajny wynalazek - mydło dermatologiczne Dermaglin z zieloną glinką kambryjską.

+ cena (12/13 zł w Rossmannie)
+ wydajność (przy codziennym myciu twarzy rano i wieczorem starczy spokojnie na 3 miesiące)
+ likwiduje wypryski (100% eliminacji wągrów!)
+ wspaniale oczyszcza cerę
+ łagodzi zaczerwienienia i całkowicie redukuje te mniejsze
+ delikatnie nawilża i uelastycznia skórę twarzy (najbardziej to się czuje rano - myjesz twarz wieczorem, idziesz spać, a rano masz na twarzy dodatkową warstewkę "tłuszczu" pachnącego mydłem)
+ wygodne w użyciu, fajnie się pieni

- dziwny zapach (ja mam mieszane uczucia co do niego, raz mi się podoba, raz nie)
- po zmyciu pozostawia dziwne uczucie na twarzy, jakby ściągnięcie, ale nie do końca, które na szczęście po chwili znika
- po kilku pierwszych użyciach wszystkie wypryski wychodzą na wierzch, dopiero później znikają
- nie działa od razu, pierwsze efekty są widoczne dopiero po tygodniu/dwóch (zależy od stanu cery)

Generalnie - polecam, w moim przypadku jeszcze tydzień lub dwa i buzia będzie gładziutka jak u niemowlaka. :D
7,5/10

#mirabelkipolecajo #kosmetyki #uroda
Pobierz
źródło: comment_4sECkxeTgp7SJHlUg4BNlcTOUb985ckq.jpg
  • 164
@kwiatencja: Jak działać, to skutecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Używałem toniku oczyszczającego, a teraz próbuje płyn micelarny dla skóry wrażliwej. Twarz myję dw trzy razy dziennie szarym mydłem. :)
@kwiatencja: Nie znam sie. Miałem antybiotyk, jakas maść wysuszająca i nie pomogło.
No zależy od pracy. Jak na rano, to trzy razy. Przed po i wieczorem, a jak na druga, to tylko przed i wieczorem.
Mam trochę koło ust po nocy, ale tak, to normalna, a ten płyn jest nawilżający do skóry alergicznej, oczyszcza i łagodzi podrażnienia.
@Blaskun: No altre to dla cierpliwych i systematycznych, ale patrząc na efekty warto spróbować. Ale początki mogą zrazić. Ja nie mam na szczęście mam cere w miarę ok, nie jest idealnie, ale bez tragedii to tylko kwasami działam. Ale jeżeli musiałbym się zdecydować na retinoidy to wolałabym altrederm, niż doustny patrząc właśnie na liste skutków ubocznych ;d ale jeżeli takie coś u Ciebie się sprawdza to super :) a trądzik masz
@kwiatencja: Hormony w normie, ale skóra strasznie mi sie przetłuszcza w strefie T, do tego trądzik różowaty czy jakoś tam. Jestem alergikiem, do tego też może źle wpływać zła dieta i słońce.
Jak pisałem jest spoko. Jeszcze tylko 8 miesięcy xD
@Blaskun: jak nie hormony to potencjalnie jest to do wyleczenia. Może zmiana diety by Ci pomogłaby długofalowo, w senie wyłączenie produktów mlecznym czy tam glutenu,ale to już trzeba w własnym zakresie i chcieć xd Jak CI dermo wpisała już izotek to ie sądze by to był problem pielęgnacji cery (chociaż różne rzeczy się słyszy o dermo :P) No nic, powodzenia :D
@kwiatencja: Może i tak, ale mi się nie chce zmieniać dietę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Smarowałem i wcierałem w twarz różne specyfiki. Raczej nie pomagało, a po antybiotykach wracało po tygodniu góra dwóch.
Teraz jest git majonez. Nie ten człowiek. :)
@antipathia: nie podrażnia, moja skóra jest jak papier czy inne cienkie gówno XD
@scarface1911: no wiem, zajebiste jest, ale nie ma piniondza, dermaglin to tańszy zamiennik, ale też działający duuuuuuuuuuużo wolniej.
@TheQuake: stosować jak najbardziej, już pewnie wolałbyś być postrzegany jako zniewieściały niż jako brzydal stulejman ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kupione, moje czolo jakby idealnie wyszpachlowane. Bomby z nosa jakby chcialy uciekac, ale jeszcze siedzą. Czuje lepszy efekt niz bo wytworzonym przez farmaceutyków cudzie z kolagenem. ( ͜͡ʖ ͡€)
@scharlottka: po tygodniu używania stwierdzam, że zajebiste. Biorąc pod uwagę, że teraz mam ciężki czas i dużo stresu, i zawsze to mi się odbija koszmarnie na cerze, a teraz jest w miarę znośnie. Dostajesz ode mnie order złotej mirabelki.
@scharlottka: A takie pytanie mam, czy to mydło nada się dla kogoś komu skóra bardzo szybko się przetłuszcza szczególnie w strefie T? Dosłownie kilkanaście minut po umyciu czy zastosowaniu jakiegokolwiek kremu wysuszającego.
@TomekABC123: Nie mam pojęcia :/ po zmyciu go z twarzy jest taki jakby efekt wysuszenia, ale po jakimś czasie pojawia się na buzi nawilżająca warstewka tłuszczu. Ale może być tak, że jeśli uda się wyeliminować zatkane pory ze strefy T, to skóra będzie się tam rzadziej przetłuszczać.
@scharlottka: Dostałem, już po pierwszym myciu, jestem ciekaw efektów za tydzien, po pierwszym myciu mam chyba bardziej suchą skurę niż miałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Na nosie mam wągry do usunięcia, a po bokach nosa mam straszne zaczerwienienia, skora mi się tam łuszczy i często drapie - przez to takie czerwone, mam nadzieje że to pomoze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@scharlottka: @Kramarz: @JanekZdroj: @TomekABC123: @MoniqueU: Wołam ostatnio komentujących.
Przy jakiej cerze zaczęliście używać? Jakie rezultaty w tej chwili? Używacie solo, czy na przykład z jakimś kremem nawilżającym?

Bo miałem już przestać wierzyć w różne super produkty za niską cenę, a tu nagle cudowne mydełko z wykopu xD
Na wizażu jednak piszą, że wysusza, a ja mam wysuszoną skórę sprawiającą wrażenie tłustej, to trochę się cykam, bo nawet
@sartek: używam od czwartku, ciezko powiedziec jakie efekty jeszcze, uzywam solo, taz mam jakby sucho/tłustą po bokach nosa, na nosie i na czole, zaraz po umyciu jest wysuszona, po jakimś czasie się troche natłuszcza, odezwe się za jakieś 2 tygodnie żeby powiedzieć czy widze efekty
@sartek: mi zawsze takie specyfiki przesuszały skórę, czego następstwem było jej późniejsze przetłuszczenie. Z tym mydełkiem jest inaczej - jakby stabilizowało ten poziom. Spróbuj, to tylko 14zł - ja jestem mega zadowolony
@sartek: Ja mam cerę mieszaną i bardzo cienką, wrazliwa skore. Po dwóch miesiącach nie mam wagrow, zaczerwienien i mam gladsza, bardziej napieta skore. Jestem rozowa, używam sporo kosmetyków, ale do tego mydla staram sie niczego nie dokladac, bo mydlo oczyszcza, a krem zaraz zatka pory, wiec bez sensu. Btw. po tym czasie zuzylam moze polowe, używam dwa razy dziennie.
@Kramarz: @JanekZdroj: @scharlottka: Kurde, no, kusicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale chyba się z tym wstrzymam, bo mogę mieć zbyt wrażliwą skórę na nie. Najpierw muszę raczej znaleźć w końcu porządny krem nawilżający, i może ewentualnie wtedy spróbować z takim mydełkiem :).