Wpis z mikrobloga

@TOTYLKO_JA: po czym wnosisz? podroby z reguły mają tarcze chronografu zbliżone do środka z uwagi na małe wymiary japońskich mechanizmów.

@Kewinian: wygląda na oryginalny, ale gwarancje da jedynie otworzenie dekielka. Kwarce Breitlinga są zawsze ładnie ozdobione i oznaczone.
@dGustator: podroby automatów są na chinskich kopiach szwajcarkich mechanizmow. Trudniejsze troszkę do poznania.
@Kewinian: za ile ktos chce ci sprzedać? Pamietaj że okazje nie istnieją a to są cholernie drogie zegarki. Nikt kto sprzedaje oryginal nie sprzeda go bez papierow i tanio.
@thewickerman88: wiem, że są :) ale detale mówią wszystko... chińczyki nie potrafią dobrze imitować perełkowania mechanizmu, barwione elementy też mają inne odcienie... Generalnie podrobiony mechanizm znacznie łatwiej odróżnić od oryginału niż kopertę i tarczę. Kiedyś miałem okazję porównać oryginalnego i podrabianego suba... Nie dałbym sobie uciąć ręki stawiając na jeden z nich. Po prostu nie do odróżnienia. Jedynie waga wykazała różnice (i to według mnie jest najlepszy sposób weryfikacji), podróbka była
@dGustator: zobacz na kmziz tematy z pytaniami o podroby:) ostatnio pojawiło sie pare omeg z mechanizmami podrobionymi bardzo dobrze. Szlify, grawery z napisami. Ludzie nawet patrzac przez przeszklony dekiel mieli problem. Sam widzialem zdjecia tagow ktore mialy tylko odrobinę inny szlif na wachniku. Wystarczylo wymienić i nikt sie nie pozna.
Większość podrob pokazywanych w necie przez ludzi to chinskie badziewiaki za 100$. Sa też duzo lepsze podroby (jest nawet forum o
@thewickerman88: widziałem te chińskie kalibry Rolexa :) trudne do odróżnienia, ale w porównaniu do oryginałów miały kilka uchybień i kompromisów konstrukcyjnych. Zazwyczaj wszystko zdradza wygląd balansu i mostków... Choć faktycznie, są i takie podróby za $1000. Kiedyś nawet były takie sytuacje, że włosi kupowali świadomie podróbki złotych Rolexów (też złote!), bo były tańsze...