Wpis z mikrobloga

@hellsmash86: ja to zawsze pije zaraz przed snem po zakrapianej imprezie. Jeszcze dodatkowo dodaje odrobinę witaminy C w proszku :) rano zero kaca. Juz tak się nauczyłem ze nawet na autopilocie, zanim się położę, to robie szklaneczkę tej mikstury :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Paladin_Woodrugh: Nie, to nie jest to samo. Oczywiście największymi frakcjami węglowodanów w miodzie są glukoza i fruktoza, dodatkowo jeszcze maltoza, ale to tak jakby o człowieku powiedzieć że jest wodą :) Miód zawiera mnóstwo innych subdtancji i to one decydują o jego wartości dla zdrowia.
  • Odpowiedz
@hellsmash86: protip: zauważyłem, że skrystalizowany miód świetnie rozpuszcza się w 100% soku z cytryny. Codziennie rano wyciskam pół cytryny, do niej łyżeczka miodu, mieszam i rozcieńczam zimną wodą. Piję od dwóch miesięcy i na razie unikam chorób
  • Odpowiedz
@hellsmash86: tylko pamiętaj - najpierw zaparzasz herbatę, później wyciągasz torebkę, później dodajesz cytrynę - w ten sposób zmniejszysz ryzyko wystąpienia Alzheimera. Miód najlepiej dodawać w temp. poniżej 40 stopni Celsjusza - wtedy nie traci swoich prozdrowotnych właściwości.
  • Odpowiedz
@szarley: Wydaje mi się, że to jednak ty używasz źle określenia antybiotyk. Według Wikipedii "antybiotykiem jest substancja, która w organizmie, w stężeniu nie wykazującym większej toksyczności dla ludzi i zwierząt wyższych, powoduje uszkodzenie lub śmierć mikroorganizmów". Więc jeśli w czosnku są jakieś substancje powodujące śmierć bakterii to można nazywać je antybiotykami.
  • Odpowiedz