Wpis z mikrobloga

Siedzę tak od dłuższej chwili i popadam w doła okrutnego bo zdałem sobie sprawę z beznadziejnej sytuacji tego misia. Dzikie, silne i nieustraszone zwierze wrzucone do obskurnej betonowej jamy kaliningradzkiego zoo. Zamiast ganiać po lesie czeka na dopełnienie swojego tragicznego losu skazańca. Ależ jesteśmy okropnym gatunkiem no nie? :((
#oswiadczenie #niedzwiedz #fotografia #zoo #depresja
R2D2zSosnowca - Siedzę tak od dłuższej chwili i popadam w doła okrutnego bo zdałem so...

źródło: comment_RUzB58o0tYXJoQId4qJaInB1p1sReLks.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mają ludzie BBC czy National Geographic to mogą sobie pooglądać, a jak naprawdę chcą dzikie zwierze zobaczyć to niech zapłacą grubszy hajs i zobaczą w naturalnym środowisku jakiemuś przewodnikowi.


tato a gdzie pojedziemy na wakacje w tym roku?
@xmichaelx : masz tu National Geographic i PlaneteTV w 4k ultra HD a do spacerów użyj street view. Nie będziemy trwonić pieniędzy
  • Odpowiedz
a może ten miś nie lubił biegać po ciemnym lesie i łazić głodnym w poszukiwaniu czegoś do jedzenia i teraz cieszy się ze swojego kąta i pełnej miski?


@UnitrA: Doceniasz i cieszysz się z rzeczy jeśli masz skalę porównawczą. Jeśli jest to jakiś post-cyrkowy niedźwiedź wychowany w niewoli to czemu miałby się cieszyć z pełnej miski?
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca: Mireczki jak chodzi o Zoo to nie można wrzucać wszystkiego do jednego worka (inną sprawą są aqua parki, które powinno się zamykać z miejsca). Robiłem staże w Zoo Gdańskim (2 lata temu), był tam starszy miś (dokładnie to samica) - niedowidząca, uratowana z cyrku gdzie była bita i znęcano się nad nią, codziennie dbano o to żeby dostała przygotowane tego samego dnia jedzenie (kanapki z dżemem, miodem, króliki -
  • Odpowiedz
nom właśnie, a w przypadku tak terytorialnych zwierząt jak niedźwiedzie to już nawet nie na co gadać, te zwierzęta są dosłownie zaprogramowane na pokonywanie dużych odległości, we wrocławskim zoo widać dobrze, że takich zwierząt po prostu nie można trzymać na uwięzi bo one wariują, tam niedźwiedź ma wydeptaną na wybiegu ścieżkę (na Maksa przy ogrodzeniu) i cały czas nią chodzi, bo chodzić musi. Choć wybieg nie jest mały to już tam widać,
  • Odpowiedz
@luvencedus: zawsze zbiornik wodny jest za mały... pomyśl ile miejsca potrzebują tak naprawdę delfiny (chociażby orka). Poza tym są to głównie zwierzęta oceaniczne (słonowodne) - utrzymywane w sztucznych zbiornikach w sztucznej morskiej wodzie, w przypadku takiego niedźwiedzia/wilka o wiele łatwiej o utworzenie naturalnych warunków utrzymania. Wystarczy spojrzeć na liczbę upadków zwierząt w takich miejscach, gdzie zwierzęta żyjące na wolności 50lat w zamknięciu dożywają 5-6... oraz wady anatomiczne - bardzo duża
  • Odpowiedz
kilka niedźwiedzi w trzech dzielnych klatkach 4x4m


@qweasdzxc: to i tak nie było źle za dzieciaka w gdańskim zoo widziałem w może trochę większej klatce 3 misie, jeden ślepy, drugi głuchy, trzeciemu nie wiem co było, ale do tej pory pamiętam ten widok i jednego walącego głową o kraty.
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca: W rzeźniach są jeszcze gorsze warunki, a większość ludzi, którzy rozczulili by się nad misiem, zwierzęta z rzeźni ma w dupie. Jasne, że dobrze, że chociaż się rozczulą nad niedźwiedziem, ale warto spojrzeć na świat szerzej. #hipokryzja
  • Odpowiedz
dlatego mówienie "ludzie to #!$%@?" (dodam że w tym zoo cały personel jaki poznałem to ludzie w #!$%@? dbający o te zwierzęta i naprawdę lubiący swoją pracę)/"przykry widok"/"zoo to zło" bierze się chyba z niewiedzy jak to czasem (nie zawsze!) wygląda od drugiej strony.


@SymbiotX: Smutne, ale właśnie ludzie, szczególnie na wykopie bardzo lubią udzielać się na tematy na które nie mają pojęcia. Do tego rzucanie obraźliwych komentarzy na lewo
  • Odpowiedz